Lachter o aklimatizaci Arshavina na Premier League

 

Dennis Lachter, agent Andreie Arshavina, potvrdil, že ruský úročník měl problém s aklimatizací na hru v Premier League.

 

Bývalý útočník Zenitu, který si momentálně léčí zraněné lýtko, neodehrál tuto sezónu v nejskvělejší formě, na jakou si zvykli jeho fanoušci v předešlých zápasech. Lachter se domnívá, že v příští sezóně bude moci Arshavin již plně předvést své umění.

 

„Fotbal je kontaktní sport, neexistuje způsob, jak se vyhnout zranění při plnohodnotném zapojení,“ řekl agent ke zranění.

 

„Uvidíme, jak si Andrei povede na hřišti, až se plně vyrovná se zdravotními problémy. Musíme si uvědomit, že to je jeho první plná sezóna v dresu Arsenalu. Minulý rok odehrál jenom jarní sezónu, na jeho hře bylo vidět, že je svěží. Nejzřejmější to bylo při utkání na Anfield Road, když vstřelil čtyři branky.“

 

„A v aktuální sezóně se Andrei vyrovnává se zcela jinou situací, odehrávajíc velké množství zápasů. Kanonýři bojovali ve dvou národních pohárech, Lize Mistrů a samozřejmě v Premiership. A k tomu ještě utkání se sbornou.“

 

„Odehrání tolika zápasů není ničím přirozeným pro hráče z Východní Evropy.“

 

V poslední době se navíc objevily spekulace o možném odchodu Arshavina ze severního Londýna. Agent však vše rázně odmítl.

 

„Slyším o tom poprvé. Ani jsme nezačali s tématem přestupu do jiného klubu, Andrei je hráčem Arsenalu. Jsem přesvědčený, že sezónu 2010/2011 stráví v dresu kanonýrů“, zakončil Dennis Lachter.

 

/Goal.com/