Lady Bracewell-Smith kritizuje Kroenkeho

Vlastník Arsenalu Stan Kroenke ‘nemá vášeň’ pro Arsenal říká bývalá ředitelka Lady Bracewell-Smith.

Bývalá ředitelka Arsenalu Lady Bracewell-Smith obvinila majoritního vlastníka klubu Stana Kroenkeho, že nemá dostatečnou vášeň pro klub.

Arsenal v současnosti zaujímá nechtěnými zprávami, týkající se jeho výkonů, zatímco manažer Arsene Wenger a klubové vedení cítí zlobu fanoušků vzhledem k jejich přestupní politice.

Je to více než sedm let, kdy Arsenal vyhrál trofej, z čehož plynou otázky, kdy toto období skončí.

Bracewell-Smith, která prodala její podíly Kroenkemu minulý rok, ale stále zůstává čestnou viceprezidentkou, prostřednictvím Twitteru kritizuje Američana, že je důvodem šera, jež obklopuje klub.

„Pokud vydělávání peněz byl motivující faktor, jistě existují lepší cesty,“ napsala.

„Fotbal je obchod z vášně a Stan Kroenke nemá vášeň pro AFC. (Kroenke) ukazuje své starosti velmi málo. Proč chtěl být součástí Arsenalu opravdu netuším.“

Arsenal byl ponížen v úterý, kdy byl poražen Bradfordem v Capital One Cupu. Během tohoto zápasu, Beacewell-Smith znovu tweetnula její myšlenky, označujíc vyhoření útočníka Gervina za „fiasko“.

Když Wenger mluvil na tiskové konferenci před výjezdním zápasem s Readingem na jeho hřišti v Premier League (článek byl pořízen 14. prosince), byl ve vzdorovité náladě.

„Jsme kritizováni za naše špatné výsledky a my to musíme vzít na vědomí,“ řekl.

„Jsme největší profesionálové. Důležité je co se stane zítra a ne co se stalo včera.“

EDIT autora překladu, výňatek z jiného článku: Když Lady Bracewell-Smith prodávala v dubnu 2011 svých 15,9% akcií Arsenalu Stanu Kroenkemu  za 116,24 milionů liber, říkala: „Jsem přesvědčena, že úspěchy Arsenalu budou pokračovat nejen na hřišti, ale věřím, že i Stan Kroenke bude pokračovat v rozvoji klubu v pravé myšlence vzhledem k jeho (Arsenalu) dědictví hráčů a fanoušků.“ Usmanov byl rozčilen rozhodnutím Lady Bracewell-Smith, prodat její podíl Kroenkemu a učinil protinabídku, díky níž by Lady Bracewell-Smith získala 12,36 milionů liber navíc. Kdyby uspěl s odkupem podílu Lady Bracewell-Smith, vlastnil by více než 43 procent akcií oproti Kroenkeho podílu necelých 47%.

Odkaz Lady Bracewell-Smith na Twitteru: Nina Bracewell-Smith, @NinaBracewell

/Telegraph/

 

 

 

Odkaz Lady Bracewell-Smith na Twitteru: Nina Bracewell-Smith, @NinaBracewell