Lansbury chce následovat Wilshera

Henri Lansbury přiznal svou touhu, následovat kroky Jacka Wilshera a prorazit do týmu Arsenalu a seniorského národního týmu.

Lansbury strávil posledních šest měsíců na hostování v Norwichi, kterému pomohl k postupu do Premier League. Hanri i Jack prošli bok po boku výchovným systémem Arsenalu.

Lansbury nyní doufá, že mu hostování pomůže k tomu, aby napodobil Wilsherovu cestu, který se dostal do týmu Arsene Wengera po ročním hostování v Boltonu.

Lansbury řekl: “Arsenal je nyní můj cíl. Musím se vrátit a uspět. Je to pro mě šance ukázat bossovi, že jsem schopný hrát v prvním týmu. Je to nyní na mě.“

Inspirován výkony Wilshera v dresu Arsenalu je také Lansbury ohromen Jackovým místem v seniorském reprezentačním výběru.

“Jack se chopil své šance a povedlo se mu to. Myslím si, že je to skvělý hráč, a je zde skvělá parta hráčů, kteří mohou dokázat to samé.“

Kvůli obavám z vyhoření byl Jack Wilshere vynechán ze sestavy pro nadcházející mistrovství Evropy do jednadvaceti let. Kvůli zranění nemohou jet ani Andy Carroll a Micah Richards. Lansbury i přesto zůstává soustředěný na úkol, který se bude pokoušet jeho tým splnit.

“Samozřejmě, máme skvělé hráče. Musíme se prostě soustředit na sebe a opravdu silně vykročit do turnaje. Máme skvělou partu a navzájem se povzbuzujeme,“ pokračoval Lansbury.

Ačkoliv je stále pevně přesvědčený, že se mu podaří získat své místo v klubu i v reprezentaci, je Lansbury extrémně vděčný za šanci, kterou v Norwichi dostal.

Lansbury dodal: “Je vždy skvělé, postoupit do Premier League. Paul Lambert mi dal šanci a já jsem mu za to velmi vděčný.“

“Bylo to samozřejmě skvělé. Získat zkušenosti v prvním týmu a hrát každý týden, to bylo skvělé.  Ta velikost toho postupu a to, že se mi to podařilo ve dvaceti letech, to je úžasné.“

/skysports.com/