Laporta : Ł35 miliónů za Cesca je tržní cena

 

 

Prezident Barcelony Joan Laporta se vyjádřil, že nabízená částka ve výši Ł35 miliónů za Cesca Fabregase je shodná s obvyklou cenou hráče na přestupovém trhu. U příležitosti ceremonie na Univerzitě v Barceloně dále uvedl, že klub činí další kroky s cílem přivést na Camp Nou kapitána kanonýrů.

 


„Nabídka ve výši Ł35 miliónů je shodná s tržní cenou hráče. Jsme ve stádiu rozhovorů. Někdy se takové transakce odehrají v rychlém tempu, někdy ne.“


Laporta řekl, že má důvěru v Arsenal a také v samotného hráče, který veřejně ohlásil svou chuť přejít do Barcelony.

 

Prezident Barcelony se domnívá, že Cesc nebude muset nakonec využít článek 17 předpisů FIFA, který hovoří, že hráč do 28 let věku může opustit daný klub, pokud v něm strávil nejméně 3 léta své kariéry. Podmínkou je vyplacení odškodnění stávajícího klubu. Částka, kterou by musela Barcelona odeslat na konto Arsenalu je 35 miliónů euro.  To je suma, která by byla nižší než cena nabízená nyní klubem z Katalánska.

 

„To ale není styl Barcelony“, řekl Laporta a dále uvedl, že jednání budou složitá, protože Cesc má s Arsenalem podepsaný dlouhodobý kontrakt.

 

„Musíme udělat všechno nezbytné a přesvědčit je, že nejlepší věcí pro všechny strany je dosažení dohody“, zakončil Laporta.

 

 

/sport.es/