Laporta : Přerušili jsme jednání s Arsenalem

 

 

Odstupující prezident Barcelony Joan Laporta potvrdil, že všechny rozhovory s Arsenalem, ve věci přestupu Fabregase, jsou v současné době přerušené.

 

 

Do této doby poslala Barcelona do Londýna jednu nabídku na kapitána Arsenalu, ale ta byla odmítnuta s tím, že Cesc není na prodej. Nehledě na to se katalánský velkoklub nevzdává naděje na získání Fabregase již toto léto.

 

Další jednání však již nepovede Laporta, ale Sandro Rosell, který vyhrál volby a od prvního července (júla) převezme prezidentskou funkci v klubu.

 

„V této chvíli jsou rozhovory s Arsenalem přerušené. Čekáme, až se situace uklidní“, řekl Laporta.

 

„Čím rychleji se situace vyřeší, tím lépe. Pro všechny. Ale je nutné si uvědomit, že Barca jako kupující, chce zaplatit co nejméně a Arsenal jako prodávající, chce získat co nejvíce“.

 

Současný prezident Barcelony dále potvrdil, že klub má v plánu poslat do Londýna vyšší nabídku, než byla ta první ( Ł30 miliónů ).

 

„Budeme se snažit přizpůsobit standardům platným na transferovém trhu. Sám hráč k nám chce přestoupit, Guardiola i Begiristain mi řekli, že jim na hráči záleží. Předpokládám, že stejné stanovisko zaujme Rosell a dokončí přestup“.

 

/Sky Sports/