Leeds United 1 : 3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

 

Jsme daleci výkon přechválit a z dnešního vítězství dělat nějaké závěry. Našla by se spousta chyb včetně standardního vypuštění ve druhém poločase, ale proč to řešit. Historie se bude ptát už jen na to, kdo v dalším kole porazil Huddersfield, a to bude Arsenal.

 – 6 – Dnes večer bol takmer bez práce. Čelil jedinej priamej strele na bránu, z ktorej inkasoval. Ale treba uznať že to bola pre Johnsona životná strela a Wojta nemal absolútne žiadnu šancu. Okrem toho už len sledoval lopty, ktoré išli dosť mimo brány. Výkopy musí ešte zlepšiť, pretože ani dnes v nich nebol najpresnejší. Ale podľa vlastných slov ich úpenlivo trénuje, takže to môže byť iba lepšie.

 

 – 7,5 – Skvelý zápas pre Kierana. Jazdil na zadku ako sa len dalo, hral s extrémnym nasadením. V defenzíve takmer nepremožiteľný, v ofenzíve maximálne aktívny. Veľa krát som ho v tomto zápase videl na hrane veľkého vápna ako čakal na prihrávku. Centre mu moc nešli, ale za čo ho treba pochváliť, je okrem iného jeho práca s loptou. Či už to bola prihrávka alebo pokus prejsť cez protihráča, vychádzalo mu to. Výborne prerušoval akcie, ktoré išli jeho stranou. Všimol som si ale aj to, že sa pár krát nestíhal vrátiť dozadu a zachraňoval na poslednú chvíľu.

 

  – 7 Povedal by som, že Bac odohral svoj štandard,  aj keď som čakal že tých centrov bude podstatne viac. Čoho sa ale nebál bola kombinácia a po jednej z nich strelil parádny gól. Na svojej strane priestor pre ofenzívne chúťky hráčom Leedsu zadarmo nedával. Keď bolo treba, vypomáhal stopérom. Bolo vidieť že po trojzápasovej pauze mu futbal chýbal a Bac si ho užil.

 

    – 6,5 – Ohodnotím ich oboch dokopy, pretože ich výkony boli takmer identické. Dokázali si poradiť s centrovanými loptami Leedsu , v hre na zemi bránili tiež slušne. Snažili sa a navzájom si pomáhali. Avšak nezabránili niekoľkým nedorozumeniam, ktoré nás mohli stáť gól. Niekedy akoby sa nevedeli rozhodnúť čo robiť a trošku zamrzli. Táto dvojica odohrá spolu pri absencii Thomasa a Seba niekoľko ďalších zápasov, tak snáď si budú ešte viac rozumieť a bude to už iba lepšie.

 – 6 – Alex vie zahrať aj lepšie. V okolí stredového kruhu mal dosť času na rozohrávku, a tak nebol pod tlakom a nerobil chyby. Vo finálnej tretine už to bolo o niečo nepresnejšie. Snažil sa prechádzať cez protihráčov, ale tí boli na neho pripravení. A aj jeho prihrávky išli mnohokrát dosť mimo.

 – 5,5 –  neptám se jako po utkání s Ipswichem, proč byl na hřišti, ale přesto, ani dnes nevnesl do hry týmu nic extra. Připadalo mi to, jako by se chvílemi na hřišti hledal, dnešní pozice mu moc neseděla. V bránění průměrný, v podpoře útoku nemastný, tak jako celý útok. Ne že by nějak zásadně chyboval, ale ani neoslnil. Prostě průměr. Jeho zpětná přihrávka v 54. minutě byla na pár facek. Až po příchodu Cesca, když z něj spadlo závaží „tvůrce“ hry, to byl ten starý dobrý Deni z lepších zápasů uplynulé sezóny, který se uvolnil po odehrání míče do volného prostoru a jeho příhra měla oči. Nevystřelil na branku, což je škoda, jeden pokus byl zblokovaný. Tak jako v prvním utkání, spolu s Andreiem a Nicklasem nejslabší v týmu.

  – 7 – ach ty rohy, ty rohy. Kdyby je zlepšil, snad by se mu nedalo dnes nic vytknout. Nebyl to žádný zázrak, ale dokázal, že i když je v útoku skoro sám, umí zatáhnout. Vidět byl hlavně v začátcích poločasů, kdy rozdával krásné přihrávky a vstřelil krásný gól, umístěný byl i jeho přímák, ale pro Kaspera asi příliš měkký. Zvláště v prvním poločase po vstřelené brance byl skutečnou hrozbou pro Leeds, ale pak byl zdvojován. Do předání pásky Cescovi vedl tým jako skutečný kapitán.

 – 5 – frustrace a zmar. Kolik Andrei dnes spálil šancí snad ani není možné, potvrdil pravidlo, že když se nedaří, je lépe toho nechat. Přestřelil, netrefil z metru, snad jen rozdal pár hezkých přihrávek, do kombinace byl dobrý. Měl i trochu smůly, když po Songově kolmici byl na hranici vápna faulován bez odezvy rozhodčího. Je fakt ale, že díky němu a jeho kolegům v útoku jsme nevedli po prvním poločase 5-1, ale jen 2-1. Andrei bojoval, běhal, ale smůla se mu lepila na paty. Když už mohl po krásné akci Bendtner-Chamakh-Nasri vstřelit gól, tak přišel stoper se skluzem. Tu 5 má za asistenci, vůli a na naději, že se mu vrátí forma.

   – 5,5 – slabota, slabota a nic na tom nezmění fakt, že nahrál Robinovi na třetí gól. Jestli byl Andrei trochu do kombinace, tak Nicklas na křídle je skoro oslabení Arsenalu. Proboha proč tam hraje. Je přeci zcela jasné, že dvoumetrová výška se lépe využije na hrotu. Na křídle musí být pravý opak, menší, hbitý, s rychlou akcelerací a vynikající technikou. Ve vší úctě, to Nicklas není a nebude. Nicklas se takto na hřišti hledá, vrací se pro míče, přebírá je a ztrácí. Tolik ztracených míčů a nepřesných přihrávek jsem snad u něj ještě neviděl. Velké plus zaslouží za plnění obranných povinností, i když po ztrátě míče v 52. minutě u našeho rohového praporku to nemusel „vypouštět“.

 – 6 – celý útok až na Chamakha mne až do příchodu Robina zklamal. Vždyť góly vstřelili bek a záložník, útočníci se předháněli ve spalování šancí. Na Chamakhovi bylo vidět, že je odpočatý, ale také bylo vidět, že za sebou nemá Fabregase nebo Rosického. Tedy ne, že by se kombinačně nedařilo, ale ty přesné kolmé se nějak nekonaly. A když se dostal do gólovky jako v 11.minutě, tak Kasper byl prostě dobře postavený a věděl, kam hrábnout. Rozhodně se více zapojoval do hry než „pravý křídelník“, který si poprvé kopnul snad až po čtvrthodině. I dnes mne udivoval výběrem místa, dobrými přihrávkami (zvláště jeho centr do vápna na Arshavina), ač se někdy choval spíše jako záložník.

 

Střídající hráči

 

   – 7 – zaslouží si ji plným právem. Tohle střídaní Patovi vyšlo. Vlétl na hřiště jako velká voda a dal jasně najevo, že si stojí za svým vyjádřením Bossovi, že měl a chtěl hrát už v prvním zápase i s Ipswichem. Kdyby možná hrál, mohl mít Arsenal v programu o dva zápasy méně. Je prostě vidět, že je správně fotbalově nadržený. Nejen nádherný gól, který nás po výborném centru Nicklase posunul do dalšího kola FA Cup, ale i řada krásných individuálních akcí. Ta nejlepší byla podle mého v 87.minutě, kdy tak jako to umí jen on přijal míč na hraně vápna stojíc zády k brance, otočil se kolem obránce, pronikl do vápna, udělal kličku, uvolnil se a levou vystřelil. Sice nepřesně, ale takovou individuální akci jsem za celý zápas snad viděl jen od Samira. Prostě Robin je zpět a tak doufám, že nás k těm pohárům letos dovede.

  – 6,5 – přišel včas, naše profesorská bezbarvá hra druhého poločasu se začala hroutit a pomalu jsem začal mít obavy z vyrovnání. Cesc ale hned prvním dotykem míče dal jasně najevo, že ho nějaký Leeds nezastaví a vedl tým jako správný kapitán. Už i já si zvykám, že to je bez těch zaťatých svalů v obličeji a s klidným výrazem, ale je, to je hlavní. Jeho příchod s Robinem udělal ten rozdíl a vrátil Leeds zpátky na zem, přičemž někteří z jeho hráčů to tvrdé dosednutí v závěru psychicky nezvládli. Prostě Cesc se vrací do své herní pohody, sice neměl moc času, ale jeho spolupráce s Nasrim byla prostě vidět.

Clichy – nehodnocen

 

 

/Ashburton, Patrick/