Leno: musel jsem zůstat pozitivní

O odpoledni, které pro něj bylo nahoru dolů…

Myslím, že u prvního gólu měli štěstí. Nedokázal jsem balón udržet a než jsem vstal, tak Eriksen vstřelil branku, měl štěstí, ale takový je život brankáře. Pro mě to bylo stejné, jako pro tým, musel jsem se zvednout. Inkasovat není velký problém, ale musíte zůstat pozitivní. Myslím, že jsem odvedl dobrou práci.

O tom, zda odpověď týmu ukazuje jeho charakter…

Ano, myslím, že to byl velmi těžký začátek, ale po tom, co jsme prohrávali 2:0, tak jsme jako tým věděli, že musíme zůstat pozitivní. Stále byla hodina do konce zápasu a víme jakou kvalitu a charakter v týmu máme. Jakmile to bylo 2:1, tak muselo být patrné, že chceme alespoň remizovat. Na konci zápasu jsme sahali po vítězství.

O tom, zda můžeme letos dostihnout Tottenham…

Ano, dnes jsme ukázali, že můžeme být lepší jak oni. Tottenham ukázal svoji kvalitu v prvním poločase, takže to upřímně bude těžký boj až do konce sezóny. Pak uvidíme, kdo bude lepší.

O tom, zda rozumí vzájemné rivalitě…

Samozřejmě. Když na ulici potkáte někoho, kdo Vás pozná, tak celý týden říkají „musíte porazit Spurs“. Když jedete na stadion a lidé Vás vidí v autě, tak na Vás troubí. Chtějí prostě vyhrát tento zápas, takže cítíte, jak důležitý zápas to je pro fanoušky.

O tom, zda jsme získali 1 bod, nebo 2 body ztratili…

Chvíli po zápase jsem cítil zklamání, protože jsme měli šanci vyhrát. Ale po hodině si řeknete „je to dobrý, protože jsme prohrávali 2:0“, i Tottenham měl hodně šancí a mohl vstřelit třetí gól. Takže nakonec je to zasloužená remíza.

O tom, jestli si myslel, ze Kane simuloval…

Nevím, myslím, že jak ze strany Kanea, tak i Sokratise to byly přehnané reakce, ale to je normální v takovém zápase. V poslední minutě to ve fanoušcích a hráčích vřelo a rozhodčí učinil správné rozhodnutí. Řekl jen, že by se všichni měli uklidnit.