Leyton Orient – U-23 Arsenal: 1:5. Tým Gunners oplýval silnou sestavou

V úterý si přípravné utkání před nadcházejícím ročníkem zahrála také juniorka Arsenalu. Tým U-23 zvítězil na hřišti Leytonu Orient 5:1, za mladý výběr si zahráli například Jon Toral, Chuba Akpom, nebo Mathieu Debuchy.

Od prvních minut vyběhla na hřiště tato sestava: Macey – Pleguezuelo (C), Bielik, Deduchy – Bramall, Reine-Adelaide, Toral, Jenkinson – Akpom, Nkethiah, Mavididi. Steve Gatting od posledního vítězství nad Borehamem Wood 4:0 (2x Mavididi, Akpom – penalta, Toral) neudělal v základní jedenáctce jedinou změnu.

První poločas

Netrvalo příliš dlouho a Arsenal se dostal do první velké šance po minutě hry, Akpom však z těsné blízkosti Charlie Graingera nepřekonal. O pár minut později bylo již veseleji. Domácí tým nezvládl úspěšně odvrátit roh a Bielik se tak mohl pochlubit krásně trefeným volejem. Druhá branka byla ještě ukázkovější. Hostující celek z vlastní poloviny hřiště rozjel velmi rychlý brejk, Reine-Adalaide si vyměnil míč s Nkethiahem a Akpomem, aby první jmenovaný našel výstavním dloubáčkem ve vápně Chubu, který chladnokrevně zakončil. Třetí branka se rovněž mohla zařadit mezi ukázkové. Jef opětovně před vápnem dloubl do míče a ten si našel v šestnáctce Nkethiaha. Hráč s číslem deset si fantastickým způsobem pohlídal míč tělem, vrátil ho zpátky za vápno, kde se k němu dostal Mavididi a ten nádhernou střelou z osmnácti metrů vymetl šibenici.

Druhý poločas

Zkraje nového poločasu jako první výrazněji zahrozili domácí, Bonne svým pokusem ovšem neuspěl. Arsenal již kontroloval průběh zápasů, hra mírně ztratila na tempu. I přesto si Gunners stále vytvářeli šance, tak jak se tomu přihodilo v polovině druhé půle, kdy se po přízemním centru Malena z levé strany dokázal ve vápně prosadit Jenkinson. O čtyři minuty později se radovali také domácí, když čestný úspěch zaznamenal Macauley Bonne. Poslední slovo měli ovšem favorité, kteří přidali pátou branku po prvním gólu Nkethiaha v předsezónní přípravě.