Liam Brady opouští irskou reprezentaci

Liam Brady oznámil, že v dubnu odstoupí ze své pozice asistenta manažera u irské reprezentace, aby se mohl plně soustředit na své povinnosti v akademii Arsenalu.

Brady byl v březnu 2008 jmenován asistentem Giovanni Trapattoniho a byl u toho, když Irsko muselo přetrpět nespravedlivou porážku od Francie v baráži o mistrovství světa.

V kvalifikaci o EURO 2012 však už Brady s týmem pokračovat nebude a plně se vrátí do práce pod Arsene Wengerem v tréninkovém centru Arsenalu.

“Mé rozhodnutí jsem učinil, abych mohl naplno pokračovat jako ředitel výchovy mládeže v Arsenalu,“ řekl Brady pro internetové stránky irské fotbalové federace.

“Tato role u reprezentace mi zabrala spoustu času, a ačkoli mi dal Arsenal jasně najevo, že můžu pokračovat, rozhodl jsem se, že není správné setrvávat na dvou pozicích.“

Díky jeho výkonům v sedmdesátých letech se stal Brady legendou Arsenalu. Poté odešel do Itálie, kde hrál za Juventus, Sampdorii, Inter nebo Ascoli. Na sever Londýna se vrátil v roce 1996, když přijal nabídku, aby vedl klubovou akademii.

/soccernet.espn.go.com/