Arsenal FC – Newcastle United FC 4:1

Ačkoliv oba soupeři, kteří dnes v podvečer proti sobě nastoupí na trávník Emirates Stadium, jsou sousedy v tabulce se stejným počtem bodů, jejich manažeři jsou ve zcela opačných pozicích.

Alan Pardew nedávno oslavil čtyřleté výročí působení na lavičce Newcastlu a za tu dobu nad ním několikrát visela hrozba odvolání, naposledy letos na začátku října. Jenže od té doby Straky díky bilanci W6 D1 L1 poskočily z osmnácté příčky na sedmou a navíc v posledním kole na domácím hřišti dokázali Toons porazit do té doby suverénní Chelsea. Alan Pardew opět získal pevnou půdu pod nohama a je tak po Arsene Wengerovi druhým nejdéle sloužícím manažerem v Premier League.

A co u nás? Arsene Wenger se ohrazuje svým obvyklým „suďte mne až po sezóně“ a má zajisté pravdu. Jenže nebývale zlý start do sezóny brnká na nervy fanoušků a manažer se stává terčem stále nevybíravější kritiky. Středeční vystoupení v Istanbulu bylo dobrou odpovědí na výsledkovou blamáž na hřišti Stoke, ale z pohledu úspěšnosti sezóny nic neřešilo, o prvním místě v základní skupině Ligy mistrů již stejně rozhodl náš nepochopitelný kolaps v domácím zápase s Anderlechtem. V Premier League si další ztrátu, zvlášť na domácím hřišti, dovolit nemůžeme. Jen hůř pro nás, že se naplnily prognózy největších předsezónních pesimistů a naše defenziva je v troskách. Arsene Wenger již zareagoval na absenci defenzivních hráčů a pravdpodobně i Aarona Ramseyho a z hostování v Charltonu stáhl Francise Coquelina. O zdravotním stavu týmu více ZDE.

Zápas má výkop v 18:30, řídit jej bude Lee Mason. Preview naleznete ZDE, sestavy očekávejte přibližně v 17:30. Stále ještě máte možnost vyplnit dotazník připravený Mycrofterem, naleznete jej ZDE.


ARSENAL FC

Szczesny, Bellerin, Debuchy, Mertesacker, Gibbs, Flamini, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Alexis, Welbeck, Giroud

Náhradníci: Martinez, Ajayi, Coquelin, Maitland-Niles, Campbell, Podolski, Sanogo


Newcastle United FC

Alnwick, Janmaat, Williamson, Coloccini, Dummett, Tiote, Colback, Gouffran, Perez, Ameobi, Cisse

Náhradníci: Woodman, Haidara, Anita, Vuckic, Cabella, Armstrong, Riviere