ARSENAL FC – SUNDERLAND FC 4:1

Dnešní zápas proti Sunderlandu bude mít slavnostní předehru. Před stadionem bude odhalena další socha legendy klubu. Již instalované sochy Thierry Henryho, Tony Adamse a Herberta Chapmana doplní „nelétající Holanďan“ Dennis Bergkamp. Doufám, že to hráčům současným i budoucím připomene, že Arsenal je klub sice moderní a hledící do budoucna, ale zároveň klub budovaný s úctou k tradicím a vážící si svých legend.

Hosté ze Sunderlandu již zřejmě v duchu trochu hledí k příštímu víkendu, kdy je čeká cesta do Wembley a souboj o první trofej po 22 letech – ve finále Ligového poháru je čeká Manchester City. Aktuálnější starostí pro ně ale je jejich postavení v tabulce. Sunderland hraje o záchranu, zlepšené výsledky pod vedením Guse Poyeta sice přinášejí úspěch, ale klub je stále na 18. místě a ve vyrovnané tabulce, kde mezi první sestupovou pozicí a desátým místem je rozdíl pouhé čtyři body, se počítá každý bod a každá branka.

Arsenal má starosti opačné, ale tvrzení o každé brance a bodu pro něj platí úplně stejně. První čtyři týmy dělí jen čtyři body a Arsenal, ač opakovaně z boje o titul odepisovaný, drží druhou pozici, jen bod za vedoucí Chelsea. A vedoucí Blues čeká nelehké domácí utkání s Evertonem, který touží stáhnout pětibodovou ztrátu na pátou příčku.

Výkop utkání je v tradičních 16,00, řídit jej bude Andy Marriner. Sestavy očekávejte přibližně hodinu před výkopem.


ARSENAL

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Arteta, Wilshere – Rosický, Cazorla, Podolski – Giroud

Náhradníci: Fabianski, Jenkinson, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Sanogo, Bendtner


Sunderland

Mannone, Bardsley, Ki, Johnson, Colback, O’Shea (c), Altidore, Bridcutt, Vergini, Alonso, Borini

Náhradníci: Larsson, Gardner, Celustka, Giaccherini, Cuellar, Scocco, Ustari