ΠΑΕ Ολυμπιακός 2 : 1 ARSENAL FC : FT

 

Arsenal má dnes večer před sebou nelehký úkol. 

Vyhrát s týmem bez řady opor, které nechal Boss (konečně) odpočívat, vyhrát na horké půdě v přístavu nedaleko Atén a spoléhat se na to, že Montpellier dokáže nemožné, poprvé ve skupině vyhraje a pošle Schalke do losování v koši spolu s druhými týmy ze skupin. I když je diskutabilní, jestli není výhodnější být druhý než první ve skupině. A hlavně nezklamat fanoušky a příznivce, reparátů nebudou mít hráči donekonečna.

Skupinu jsme měli rozehranou dobře a vše vypadalo na hladký postup z prvního místa. Vítězství v Montpellier, doma nad Pireusem. Pak však přišlo klopýtnutí doma se Schalke, remíza v Německu a už jsme nehledě na domácí výhru nad Montpellier museli přepustit týmu z Gelsenkirchenu první pozici. 

Aktuálně ztrácíme na Schalke jeden bod a tak chceme-li myslet na první místo, musíme v první řadě vyhrát. Za takového stavu nám pak vyhovuje remíza nebo samozřejmě prohra Schalke na půdě francouzského mistra. 

Arséne pod dojmem výsledkového a herního kolapsu posledních týdnů (a s cílem obsadit druhé místo ve skupině) raději nechal většinu zvučných jmen doma a namíchal sestavu ze zkušených hráčů a mladíků. S jakým se to setká úspěchem, budeme vědět již za pár hodin. Možná náš manager, za předpokladu herního (prosím nezaměňovat s výsledkovým)  úspěchu, překoná nedůvěru k některým hráčům a bude přes zimu více rotovat, určitě by to našemu týmu prospělo. 

Nominaci vám přinesl nezbedník a osvěžit si ji můžete TU, krtkovo jako vždy kvalitní preview máme TADY a tak nám nezbývá než fandit a věřit, že ať postoupíme z prvního či druhého místa, bude k nám los milostivý. Podle mého názoru by snad bylo i lepší postoupit z místa druhého a těšit se třeba na Porto, Málagu, Borussii, Šachtar, Valencii, a ……naši milovanou Barcelonu. Ale to by už byla přespříliš velká smůla. 

Sestava by Mary
Szczesny – Jenkinson, Squillaci, Vermaelen, Meade – Ramsey, Coquelin – Chamberlain, Rosický, Gervinho – Chamakh

SUBS by avp :

Shea, Angha, Hajrovic, Monteiro, Arshavin, Ansah, Akpom.

Tip : 2-2.  

C’mon You Gunners!

 

Patrick