BESIKTAS J.K. – ARSENAL FC 0:0

Arsenal šestnáctkrát v řadě hrál základní skupinu Ligy mistrů a na horké turecké půdě zahájí první kolo dvojzápasu, který má prodloužit aktuální sérii na sedmnáct sezón. Na straně našeho protivníka bude v domácím zápase především bouřlivá atmosféra, kterou umí fanoušci Besiktase vytvořit. Záaps se neodehraje na tradičním domácím stadionu černobílých, který prochází rekonstrukcí, ale na Atatürkově olympijském stadionu, který pojme 72,000 diváků. Možná si tento stadión pamatujete ze strhujícího finále Ligy mistrů v roce 2005, ve kterém po jednoznačném  poločasovém výsledky 3:0 pro AC Milán předvedl Liverpool zmrtvýchvstání, vstřelil tři branky během šesti minut – jednu z nich dával Vladimír Šmicer – a nakonec získal pohár v penaltovém rozstřelu.

Besiktas, jako druhý tým loňského ročníku turecké ligy, letos zahájil cestu Evropou ve třetím kvalifikačním kole proti Feyenoordu. V prvním zápase dokázal na hřišti soupeře zvítězit 2:1, když gól inkasovali až v nastaveném čase z penalty. Doma před 40,000 diváky vedl Besiktas až do 74. minuty 1:0, pak hosté vyrovnali, ale veškeré jejich naděje na zvrat utnul dvěma brankami Demba Ba, který tak završil hattrick.

Utkání má výkop v tradičních 20:45. Řídit jej budou rozhodčí ze Srbska ve složení Milorad Mažić – Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević – Danilo Grujić, Dejan Filipovic – Vladimir Jovanović.