Loan Review 2010/2011

Je tu celosezonní Loan Review, snažím se objektivně posoudit dostupné informace, ale nemusí to být vždy úplně objektivní. 

Dovolím si místo na konci už na začátku poznamenat, že je to částečně můj názor a nemusí se tak shodovat s názory většiny a už vůbec ne s názory všech.

Taky si dovolím hned na začátek hodit takovou menší legendu, hlavně pro slovenské čtenáře, protože budu používat svého rodného jazyka českého. (Leden – január, únor – február, březen – marec?, duben – apríl, květen – máj, červen – jún, červenec – jůl, srpen – august, září – september, říjen – október, listopad – november, prosinec – december, IMO – Podle mého názoru).

Tak tolik asi k úvodu a jdeme se pustit do jádra pudla 

Henri Lansbury (Norwich City – Championship)
Statistiky: 
23 zápasů (8 z toho jako náhradník), 4 góly, 5 asistencí, 7 žlutých karet
Nejprve se k týmu připojil 22.11., z důvodu zranění sužujících hráče norwiche, na 28 dní. Poté AW souhlasil s prodloužením na dalších 28 dní a nakonec si jej „kanárci“ nechali do konce sezony. Těsně mu uniklo ocenění Young Player of the Year v Championshipu, kvůli ostré konkurenci Connora Wickhama). V Championship zaujal nejen svými dobrými výkony, ale i kuriozní oslavou gólu.
IMO: Henri v předsezonní přípravě bude výrazně klepat na dveře prvního týmu, ale bude záležet na odchodech a příchodech, myslím si ale že si vyzkouší Premier League v nějakem jiném týmu minimálně 6 měsíců. 
Můj verdikt: Hostování (EPL)

Ryo Miyaichi (Feyenoord Rotterdam – Eredivisie)
Statistiky: 
12z, 3g, 4a
Hned poté co přestoupil z Chückyödai Chüykö High School, odešel na zkušenou do nizozemského Feyenoordu, protože nedostal pracovní povolení. Při svém debutu za Feyenoord a svém vůbec prvním zápase na profesionální úrovni byl jmenován MOTM. Svými dobrými výkony oslnil fanoušky a vysloužil si přezdívku Ryodinho (podle Ronaldinha). Jedna z nejvýznamnějších fanouškovských stránek Feyenoordu dokonce vyměnila v headeru hlavu legendy Feyenoordu, právě za Ryovu. Feyenoord také dává najevo enormní zájem o další ryovo hostování, tentokráte na celou sezonu.
IMO: Ryo se na nizozemský fotbal adaptoval rychle a v dalším rozvoji mu může jedině pomoct, nicméně v několika aspektech hry by se měl Ryo zlepšit. Takže hostování je pro mně jasná volba (navíc pokud se nepletu, tak se o povolení může žádat jednou ročně, tedy zase znovu v zimě).
Můj verdikt: Hostování (Feyenoord)

Kyle Barley (Sheffield United – Championship, Rangers – Scotská PL)
Statistky
: Sheffield – 23 z (1 z toho jako náhradník), 6žk, Rangers – 9z, 1g, 1žk
Nazačátku sezony se vrátil do klubu, ve kterém ukončil tu loňskou, původně na celou sezonu. Na konci září si v zápase zlomil lícní kost, ale po návratu se dokázal vrátit do základní sestavy. V lednu ale „Blades“ přivedli posilu do zadních řad a Kyle strachujíc se o nedostatek příležitostí požádal o povolení odjít, které mu bylo uděleno. V poslední den Lednového přestupního termínu zamířil do Skotska k místním Rangers. Tam se jevil ve velmi dobrém světle, odehrál dokonce 3 zápasy v Evropské lize, a taky vstřelil svůj vůbec první seniorský gól. bohužel pro něj přišlo zranění kolenních vazů a vynucená přestávka do konce sezony. Za zmínku stojí, že získal medaili pro vítěze skotské PL.
IMO: Uvidí se, jestli bude schopen zapojit se do předsezonní přípravy, osobně to ale vidím na další hostování.
Můj verdikt: Hostování (EPL, SPL)

Armand Traore (Juventus – Serie A)
Statistiky: 
10z (3), 1žk
Armand neprožil příliš šťastnou sezonu, neodehrál toho moc, ale více než konkurence v Italském velkoklubu za to mohla jeho zranění a ani smrt jeho otce mu nepřidala. Přesto zvládl odehrát 2 zápasy v Evropské lize a 8 v Serii A. Podle zpráv z Itálie zlepšil i svou největší slabinu a to obrannou činnost. 
IMO: Zvědavost, není nejmladší a konkurence na LB případně na LW je velká. V přípravě se rozhodne, já bych ho ale hrozně rád viděl a dal mu šanci.
Můj verdikt: Záloha A-týmu

Sanchez Watt (Leeds United – Championship)
Statistiky: 
26z (14), 1g, 5a, 2žk
Přes problémy se zraněními toho Sanchez odehrál celkem dost, pravda přímo nezazářil a do povědomí gunners se dostal především v zápase FA Cupu právě proti svému mateřskému klubu.
IMO: Načerpané zkušenosti se mu budou jistě hodit. Navzdory tomu se přikláním k názoru Andrew Haigha (Sun), že ve 20 letech nemá v Arsenalu budoucnost.
Můj verdikt: Odchod

Vito Mannone (Hull City – Championship)
Statistiky: 
10z, 10 obdržených gólů, 5 čistých kont, 2 žk (68 střel)
Vito letos taky dost marodil. Statistiky ale vypovídají o všem. Solidní výkon.
IMO: Vito i přes dobré statistiky své polské kolegy v hierarchii nejspíš nepřeskočí.
Můj vertikt: Post 3, Hostování, nebo Odchod

Luke Freeman (Yeovil – League One)
Statistiky: 
15z (9), 2g, 2žk
Odešel na hostování do prosince, které ale zranění zkrátilo. Za Yeovil odehrál 15 zápasů ve kterých se trefil dvakrát.
IMO: Zranění mu pokazilo sezonu, takže se nejspíš bude muset vrátit do League One
Verdikt: Hostování, nebo Rezerva (preferuju hostování)

Aaron Ramsey (Nottingham Forrest, Cardiff – Championship)
Statistiky: 
Nottingham – 5z (3), 1žk, Cardiff – 6z, 1g, 1a, 1žk
Po poločase zápasu Rezerv, ve kterém se vrátil po zranění, se i přes prvotní nesouhlas AW odešel rozehrát do Nottinghamu, kde toho moc kvůli špatným povětrnostním podmínkám moc neodehrál. Poté zamířil do svého předešlého klubu Cardiffu. I přes nabídku Cardiffu na prodloužení hostování do konce sezony (s klauzulí na návrat do 24 hodin) se AW rozhodl hostování neprodloužit s tím, že má z Cardiffu dobré ohlasy a hodlá jej použít, a tak si Aaron znovu oblékl dres s kanónem na hrudi a dokonce svým gólem pomohl porazit Man Utd.
IMO: 
Předsezonní příprava mu pomůže vrátit se tam kam patří do prvního týmu
Verdikt: A-Tým

Jay Emmanuel-Thomas (Cardiff City – Championship)
Statistiky: 
16z (7), 2g, 2a
JET vstoupil do sezony se skvělou formou, když v 9 zápasech za rezervu vstřelil 10 branek, čímž si vysloužíl debut za „Áčko“. V lednu pak vyrazil na zkušenou do Cardiffu. Tam se ale ukázalo, jaký je rozdíl mezi fotbalem za rezervu a tím seniorským. Předvedl se především serií nevyrovnaných výkonů. Také jeho vztah s tamními fanoušky nebyl bůhvíjaký.
IMO: Myslím si, že se zapojí do předsezonní přípravy s Arsenalem, ale odejde na další hostování
Verdikt: Hostování

Benik Afobe (Huddersfield Town – League One)
Statistiky: 
33z (14), 8g, 10a
V listopadu odešel na hostování do HT, kde se dostal do sestavy hlavně v druhé části sezony, kdy se jeho konkurent v útoku zranil. Poté co se dostal do základní sestavy získal ocenění MOTM ve 4 zápasech v řadě (vstřelil v nich 5 gólů a několik asistencí). Jeho tým se dostal do Play Off, ale ve finále nakonec nepostoupil.
IMO: Přerostl League One, logicky následuje Championship
Verdikt: Hostování (Championship)

Mark Randall (Rotherham United – League Two)
Statistiky: 
10z (7), 1g, 2žk
V říjnu odešel na hostování do týmu League Two, zdůrazňuji League Two (4. nejvyšší soutěž) a ani tam se nedokázal prosadit.
IMO: Nevidím to jinak než odchod tohohle hráče, kdysi považovaného za jeden z nej talentů, ale když se nedokáže v League Two? Ve 22 letech jediný krok někam pro něj může být přestup
Verdikt: Odchod
EDIT: Moje slova se potvrdila a Mark byl propuštěn.

Craig Eastmond (Millwal – Championship)
Statistika:
6z (2)
Přestože byl na hostování od konce ledna moc toho neodehrál. Přesto je 6 zápasů v Championship přínosem.
IMO: Klíčová bude předsezonní příprava a potenciální odchod některých hráčů, přesto si myslím, že konkurence na DM (Frimpong, Coquelin) je nad jeho síly a post pravého obrance (kam jej posunul AW) pro mně není řešením. Uvidí se v předsezonní přípravě.
Verdikt: Hostování, ale spíš Odchod

James Shea (Southampton – League One)
Přišel na hostování v únoru na jeden měsíc kvůli zranění brankáře „Saints“, ale k zápasu (pokud vím) nenastoupil.
IMO: V bráně je velká konkurence, nejspíš ho nečeká ani předsezonní příprava s A-týmem (fabianski, Szczesny, Mannone) a z U18 klepe na dveře Martinez
Verikt: Hostování

Carlos Vela (West Bromwich Albion – PL)
Statistiky: 
8z (5), 2g, 1a
Když koncem ledna odcházel na hostování, asi každý si ho představoval trochu jinak. Vše zkomplikovala výměna trenéra, přesto je 8 zápasů a jen 3 v základní sestavě zklamáním. Přesto se dokázal dvakrát trefit a připsat si asistenci.
IMO: Pokusím se ponechat stranou svůj názor, že tento hráč prostě na PL není stavěný. Předsezonní příprava a aktivita na trhu hodně napoví a je zde otevřeno vše a já si netroufám hádat
Verikt: Hostování/A-tým/Odchod

Francis Coquelin (Lorient FC – Lique 1)
Statistika: 
24z (11), 1g, 1a, 2žk, 1čk
Francis se rozhodl odejít na celosezonní hostování do rodné Francie. Na hostování odehrál 24 zápasů, během kterých si připsal i svůj první profesionální gól. Trenér s ním byl spokojen a rád by si ho nechal ještě další sezonu.
IMO: Myslím že další sezona rozvoje je nezbytná
Verdikt: Hostování (Lorient)

Gilles Sunu (FC Lorient – Lique 1)
Statistika: 
9z (9), 0g, 1a
Na konci ledna se rozhodl připojit ke spoluhráči Coquelinovi v Lorientu na zbytek sezony. Moc toho ale nenahrál. Nastupoval jen z lavičky jako oživení hry. Jeho trenér by jej rovněž rád získal na příští sezonu na hostování.
IMO: Hostování!

Pedro Botelho (FC Cartagena – Segunda Division)
Statistika: 
32z 4g
Pedro pravděpodobně zakončil své putování po španělsku, když po 3 letech by měl získat tamní občanství a nebude tak potřebova pracovní povolení. Letos to byla asi jeho nejlepší sezona ve španělsku prosazoval se i v ofenzívě a ukázal svou univeržálnost. 
IMO: Vedl si dobře, ale Segunda a EPL je velký rozdíl, proto očekávám hostování v týmu na pomezí EPL a Championshipu. Nicméně návratem Armanda Traorého a Kieranem Gibbsem to bude mít velice těžké prosadit se.
Verdikt: Hostování, nebo odchod

Samuel Galindo (UD Salamanca – Segunda)
Statistika: 
7z (6), 0g, 0a, 1žk
V lednu přestoupil z Bolívie a obratem zamířil na hostování. Tuto sezonu to na něj byl asi přílišný skok, především po fyzické stránce a tak se dost potýkal se zraněními. 
IMO: Hostování ve španělku, kde bude postupně nabírat na kondici a svalech.
Verikt: Hostování (Segunda)

Wellington Silva (Levante – Segunda)
Statistika: 
2z, 0g, 0a
Weillington je zatím velkým zklamáním, přes svůj talent je daleko za očekáváními. Problémy má hlavně s chováním a profesionálním přístupem vůbec. Holduje pizze, tráví hodiny na sociálních sítích a hraním Football Manageru, místo toho, aby v tělocvičně dřel, aby se vyrovnal standardům pro La Ligu.
IMO: Nevím, jestli je to kamarádstvím s lajdákem Denilsonem, nebo prostě tím, že je brazilec, ale někdo by mu měl promluvit do duše, protože jsme za něj dali nemalé peníze. Dalšímu hostování se i díky pracovnímu povolení nevyhne.
Verdikt: Promluvit do duše, seřezat a poslat do španělska.

-Poznámka: Nacer Barazite v zimě odešel z klubu a tak nemá smysl jeho výkony rozebírat.

Zdroj: /vlastní, wikipedia, různé/

V článku jsou publikovány osobní názory autora. 

ArmeD96