Loan Review: Botelho, Traore, Galindo a Wellington

Rok co rok odchází nespočet hráčů Arsenalu na hostování získat cenné zkušenosti v prvních týmech a letošní sezona nebyla jiná.

Web Arsenal.com průběžně sledoval naše půjčené hráče celou sezonu a rubrika ‚Loan Review‘ podrobně zhodnotí přínos hostování u jednotlivých hráčů. Dnes to bude Pedro Botelho, Armand Traore, Samuel Galindo a Wellington.

Pedro Botelho
Pedro pravidelně nastupoval za Cartagenu ve španělské Segunda Division, což čítá 35 zápasů.

Záložník skóroval hned při svém debutu a nakonec si připsal další tři branky a Cartagena si zajistila místo v horní polovině tabulky .

„Hodně jsem se zlepšil takticky,“ řekl pro Arsenal Magazine v březnu. „Nejdříve jsem si prožil těžké období, protože jsem založením útočník, bojoval jsem tedy trochu s bráněním, ale hodně jsem se zlepšil a teď už bráním mnohem lépe. Rostl a vyvíjel jsem se po celou dobu.“

Armand Traore
Armand prožil opravdu těžkou sezonu v Juventusu, která byla neustále lemována zraněními.

Poté, co debutoval při remíze 1-1 s AS Roma v listopadu, si levý zadák připsal sedm vystoupení a třikrát střídal.

Samuel Galindo
Samuel se stěhoval do španělské Segunda Division a v Salamance podepsal hostování na celou sezonu. V září debutoval jako náhradník při vítězství 2-0 nad Recreativem Huelva.

Bolivijec ale utrpěl na konci loňského roku zranění kotníku, takže vynechal většinu jarní sezóny. Následně se v dubnu vrátil a nakonec si připsal šest vystoupení jako náhradník.

Wellington
Wellington se připojil k Levante v lednu, ale bojoval o šance a podařilo se mu jen dvakrát střídat v La Lize.

/arsenal.com/