Loan review: Ramsey, Freeman, Cruise, Hoyte

Rok co rok odchází nespočet hráčů Arsenalu na hostování získat cenné zkušenosti v prvních týmech a letošní sezona nebyla jiná.

Web Arsenal.com průběžně sledoval naše půjčené hráče celou sezonu a rubrika ‚Loan Review‘ podrobně zhodnotí přínos hostování u jednotlivých hráčů. Dnes to bude Aaron Ramsey, Luke Freeman, Tomas Cruise a Gavin Hoyte.

Aaron Ramsey
Aaron odešel do týmu Championship Nottinghamu Forest v listopadu, aby se rozehrál po dlouhém zranění.

Jeho čas na City Ground ale brzdilo nepříznivé počasí, díky kterému bylo odloženo několik kol. Nasbíral pět startů pod Billy Daviesem a na začátku ledna se vrátil do Arsenalu.

Velšan pak podepsal Cardiffu City na měsíční hostování s cílem zlepšit jeho zápasovou kondici, nakonec nastoupil v sedm zápasech před návratem do klubu v únoru.

manažer Nottinghamu Forest Billy Davies v lednu:

„Bylo mi potěšením, mít ho tu.“ řekl pro oficiální internetové stránky klubu. „Během dennodenní spolupráce bylo jasně vidět, že má před sebou skvělou budoucnost.“

„V době, kdy byl u nás ukázal nejen svůj kredit, ale také kredit Arsenalu.“

Luke Freeman
Luke spojil svou blízkou budoucnost s týmem Yeovil na šestiměsíční hostování už v červenci a začal život v South-West skvěle, skóroval hned při svém debutu při vítězství 2-1 nad Leytonem Orient.

Ale série zranění zabránila jeho úspěšnějšímu angažmá na Huish Park a mladý útočník tak nastoupil jen 14-krát a dvakrát skóroval.

S Yeovil se snažil zabránit sestupu a připustil, že se učil jak hrát na druhé straně tabulky, což bylo neocenitelné v jeho rozvoji.

„Byla to smůla, nikdy jsem nebyl zraněný a pak během pěti měsíců jsem byl čtyřikrát kvůli zranění mimo,“ řekl Arsenal.com v únoru. „Bylo to trochu frustrující, ale vedl jsem si dobře, když jsem hrál a podařilo se mi vstřelit pár gólů.“

„Naučil jsem se jak hrát na opačném pólu tabulky, což není hra jako v Arsenalu.“

Tomas Cruise
Thomas se stěhoval do týmu League One Carlisle United na měsíční hostování začátkem září a po impozantních výkonech v jeho šesti vystoupeních bylo prodlouženo až do ledna.

Mladý obránce bojoval o příležitost v týmu Grega Abbotta a po skončení dohody se vrátil do Arsenalu.

Gavin Hoyte
Gavin podepsal Lincolnu na měsíční hostování v říjnu a následně ho prodloužil o další dva měsíce a hrál důležitou roli v týmu League Two.

Obránce byl první volbou na svůj post v týmu Steva Tilsona, nasbíral devět zápasů v řadě, než jeho další působení u Imps překazilo zranění.

Nakonec bylo hostování prodlouženo až do konce sezony, a působil na Sincil Bank dokud mu zranění předčasně ukončilo sezónu.

/arsenal.com/