Loan Watch 28.12.

Po delší pauze přinášíme seriál reportů z hostování našich hráčů Loan Watch.

Arthur Okonkwo (21) brankář tráví sezonu na hostování v League Two v týmu Crewe Alexandra, který se aktuálně nachází nad zónou sestupu, na 17. místě. Naposledy nastoupil v zápase Stockportu, který prohráli 2:0. Celkem v letošní sezoně nastoupil ke 20 zápasům v League Two, ve kterých vychytal 7 nul, 2 zápasy v FA Cupu/1 čisté konto a 1 zápas v EFL Cupu.

Ainsley Maitland-Niles (25) hostuje letos v Southamptonu, kde nastupuje sporadicky na své oblíbené pozici ve středu hřiště. Naposledy nastoupil v 54. minutě zápasu s Brightonem, který Southampton prohrál 3:1. Celkem letos zasáhl do 8 zápasů Premier League, 2 zápasů EFL Cupu a 1 zápasu Premier League 2 (soutěž do 21 let).

Mazeed Ogungbo (20) hostuje v týmu Crawley Town v League Two. Crawley Town se drží těsně nad zónou sestupu. Převážně nastupuje na pozici stopera, alternuje však i na pozici levého obránce, nebo jako v posledním zápase proti Suttonu Utd na postu levého záložníka, v posledním zápase Crawley Town prohráli 2:1. Celkem letos odehrál 9 zápasů v League Two a po dvou zápasech v EFL Cupu a EFL Trophy.

Harry Clarke (21) letos zkouší Championship za Stoke City (aktuálně 17. místo). Povoláním původně stoper letos nastupuje na pravé straně obrany, nebo zálohy. V posledním zápase se do hry dostal až v 74. minutě remízového zápasu s Rotherham Utd 2:2. Celkem má letos 15 zápasů v Championship, kde si připsal 2 góly a 13minutové tzv. cameo v zápase EFL Cupu.

Brooke Norton-Cuffy (18) je letos na zkušené také v Championship právě za Rotherham Utd (20. místo). V posledním zápase se Stoke v sestavě chyběl. Jinak letos nastupuje poměrně pravidelně, z pravého obránce v Rotherhamu udělali pravého záložníka, který v 18 zápasech v Championship zapsal 2 asistence a 4 žluté karty, Připsal si i jeden start v EFL Cupu.

Ovie Ejeheri (19) hostuje v Chelsmsfordu (4. místo) v National League South (6. nejvyšší soutěž v Anglii). V posledním zápase proti Braintree Town tento brankář vychytal čisté konto při výhře 2:0. Celkem letos v National League South 20 zápasů, 11 čistých kont. K tomu dva starty v rámci předkol FA Cupu.

Tim Akinola (21) tento definzivněji laděný střední záložník letos hostuje v Chesterfieldu (3. místo) v National League (5. nejvyšší soutěž). V posledním zápase proti Scunthorpe United odehrál 75 minut a pomohl tak svému týmu k výhře 2:1. Celkem si letos připsal 10 zápasů v lize a dva zápasy v FA Cupu.

Tom Smith (20) je další z brankařů, kteří se letos vydali na zkušenou. Hostuje v Bromley (8. místo) v National League (5. liga). Za Bromley letos nasbíral 13 zápasů a 3 čistá konta. V posledním zápase si připsal to zatím poslední za vychytání výhry 1:0 proti Southendu United.

Alex Runarsson (27) letos chytá v Turecku v Super Lig za Alanyaspor (9. místo). V posledním zápase přispěl k remíze 2:2 proti Konyasporu. Celkem letos má 13 zápasů v lize 2 čistá konta a jeden zápas v tureckém poháru. Mimo to nastoupil ke dvěma přátelským zápasům za reprezentaci Islandu.

Tyreece John-Jules (21) pro zranění vynechal zápas Ipswiche Town (2. místo) v League One. Ipswich vyhrál 3:0 proti Oxfordu United. Dosud si tento útočník letos připsal 3 zápasy v EFL Trophy, 1 zápase v EFL Cupu A 17 zápasů v lize, zde zaznamenal 3 góly a 1 asistenci.

Zdroj: /Jeorge Bird, Transfermarkt, různé/