Losování Ligy mistrů

Již dnes se uskuteční losování dalšího ročníku Ligy mistrů. Podívejme se na rozdělení týmů a princip losování.

Do skupinové fáze Ligy mistrů se kvalifikovalo 32 týmů, ať už přímo nebo prostřednictvím kvalifikace v předkolech. Tyto týmy jsou pro lodování podle koeficientu UEFA zařazeny do čtyř košů, koeficient UEFA je založen na výsledcích v evopských soutěžích v posledních pěti letech. Týmy budou nalosovány do osmi skupin, do každé skupiny bude patřit vždy jeden tým z každého výkonnostního koše. Podmínkou je, že v žádné skupině nebudou hrát týmy ze stejné země. Platí také, že hrací dny uterý/středa bude rozděleny tak, aby ve stejný den pokud možno nehrály týmy ze stejné země. To samozřejmě nejde zajistit, pokud zemi v Lize mistrů reprezentují tři či více týmů, potom se rozdělí do hracích dnů na jednu dvojici a samostatný tým, respektive na dva páry. Skupiny jsou jako tradičně označovány písmeny A-H, koše pro losování číslicemi 1-4.

Losování proběhne od 18,00 v Monacu, v budově kongresového centra Grimaldi Forum.

Arsenal do losování vstupuje v prvním koši, stejně jako Chelsea a Manchester United. Manchester City bude v koši druhém, jak jsem již uvedl, v této fázi na sebe anglické týmy narazit nemůžou. Rozdělení do košů je následující:

Koš 1:

Arsenal, Chelsea, Barcelona, Bayern Mnichov, Manchester United, Real Madrid, FC Porto, Ac Milán

Koš 2:

Valencia, Benfica, Zenit Petrohrad, Shaktar Donetsk, Schalke, Manchester City, Braga, Dinamo Kyjev

Koš 3:

Olympiacos, Ajax, Anderlecht, Juventus, Spartak Moskva, Paris St-Germain, Lille, Galatasaray

Koš 4:

Celtic, Borussia Dortmund, BATE Borisov, Dinamo Zagreb, CFJ Cluj,  Malaga, Montpellier, Nordsjaelland

 

Liga mistrů vyvrcholí 25.května 2013 ve Wembley. Arsenal bude hrát ve skupině B a jeho soupeři budou Schalke, Olympiacos
a Montpellier.