Lucas Torreira a jeho první rozhovor v novém působišti

Lucas Torreira se stal hráčem Arsenalu – a je velmi potěšen, že se může přestěhovat do severního Londýna.
Zde přinášíme první rozhovor Lucase v novém působišti:

Vítej v Anglii. Jak se cítíš být hráčem Arsenalu?

„Díky moc! Cítím se velmi šťastný. Chci, co nejlépe využít této příležitosti, kterou mi život a Arsenal nabídl. Těším se na začátek nového dobrodružství.“

Fanoušci Arsenalu jsou také nesmírně nadšeni – sledovali váš let do Londýna online! Co si o tom myslíš?

 „Ano, v jednu chvíli jsem dostával spoustu zpráv na mých sociálních médií. Myslím, že je to všechno způsobené skutečností, že se mluvilo o mém přestupu do Arsenalu ještě předtím, než začalo Mistrovství světa. Jsem velmi šťastný a doufám, že se brzy setkám s fanoušky“.
Věděli jste, že fanoušci sledovali váš let do Londýna online?
„Ne, nevěděl jsem o tom, ale jsem tady a brzy se se všemi uvidím“.
Jak se díky této skutečnosti cítíte?
„Cítím se klidně. Jsem zvyklý se s těmito příjemnými věcmi vyrovnávat, co nejlépe to jde. Je to velmi pozitivní věc, že mě lidé chtějí uvítat. Cítím se pohodlně. Teď jsem klidný a těším se na budoucnost, jež bude jistě bude velmi pozitivní“.
Naši fanoušci si opravdu užili vaše vystoupení na Světovém poháru – jak hrdý jste, že zastupujete svou zemi?
„Cítím se velice hrdý, že mohu reprezentovat svou zemi, všechno se pro mne vyvinulo skvěle. Během kvalifikace na Mistrovství světa jsem nebyl součástí týmu, ale nakonec jsem se dostal do kádru pro MS. Bylo úžasné prožít okamžiky světového poháru s uruguayskou fotbalovou „rodinou“. Snažil jsem se užít Světový pohár, co nejvíce to šlo“.
Arsenalští fanoušci si obzvlášť užili záběry, kdy na Mistrovství světa bráníte Cristiana Ronalda …
„To byl jeden ze zápasů, jež jsem si užil nejvíce. Vynaložili jsme obrovské úsilí proti Portugalsku a byli jsme odměněni vítězstvím nad tímto silným soupeřem a postupem do čtvrtfinále“.
Torreira 38 180709MAFC
I když před Mistrovstvím světa odehrál za Uruguay pouze tři zápasy, Lucas Torreira se rychle ukázal být klíčovým prvkem národního týmu při postupu do čtvrtfinále.
Tetování středního záložníka poukazují na jeho rodnou zemi a místní „náboženství“, které lze pojmenovat „garra charrua“ – fráze používaná v Uruguayi reprezentuje jejich jedinečný duch a houževnatost.
Právě to nám Lucas popsal, co to pro něj znamená:
Když lidé uvažují o Uruguayi, myslí si na „garra charrua“. Můžete nám vysvětlit, co to znamená, co to reprezentuje?
„Je trochu komplikované vysvětlit, co je „garra charrua“. Je to způsob, jak žít fotbalem, je to způsob, jakým všechny uruguayské děti vyrůstají, je to způsob, jakým hrajeme fotbal v našich končinách a  sousedstvích. „Garra charrua“ je uvnitř každého Uruguayce. Je to trochu obtížné vysvětlit“.
Proč je pro vás „garra charrua“ tak důležitá?
„Protože „garra charrua“ znamená, že do života dáváme vše, co máme uvnitř. Dáváme vše našemu fotbalu, dresu a naší zemi. Vždy se snažíme ze sebe vydat to nejlepší, protože pokaždé, když vstoupíme na hřiště, zastupujeme naši rodinu a přátele, kteří jsou pro nás nejdůležitějšími lidmi“.
Jak jste se učil o „garra charrua“, když jste vyrůstal v Uruguayi?
„Garra charrua je modní pojem, protože v posledních turnajích dal tým Uruguaye lidem něco, o čem mohli mluvit. Způsob, jakým jsme porazili Portugalsko na posledním mistrovství světa, je dobrým příkladem. Proto nás spojují s pojmem „garra charrua“„.
Jak vypadá „garra charrua“, když jste na hřišti?
„To je něco, co my Uruguayci máme uvnitř, již od svého útlého mladí. Jedná se o způsob, jakým cítíme fotbal, způsob, jakým se cítíme, když oblékáme fotbalový dres, úsilí, které dáváme do každého zápasu. Jedná se také o týmový duch a mnoho dalších aspektů, které existují uvnitř národního týmu“.
Například pokud váš tým nemá delší dobu míč, co vás pohání k tomu ho dostat zpět? Je to „garra charrua“?
„Ano, přesně. V zápase proti Portugalsku jsme museli vynaložit veškeré fyzické síly, byli jsme velmi unavení, ale přesně to, co je v nás (garra charrua), nás v takových to chvílích pohání dál a dodává další energii k vítězství“.
Torreira 3 180709MAFC
Lucas Torreira říká, že tetování lva na jeho ruce, „představuje to, co je na hřišti a mimo hřiště“.
Náš nový uruguajský záložník se domnívá, že toto tetování shrnuje mnoho různých věcí o něm, jak vysvětlil v intervieu :
Na paži máte tetování lva. Můžeme ho vidět?
Ano, samozřejmě. Tady je.
Co to představuje?
„Nechal jsem si to vytetovat nedávno, jelikož se mi to líbilo. Je pravda, že lev reprezentuje sílu a ducha, které máme my Uruguayci uvnitř, a já jsem milovník tetování. Líbilo se mi to tetování od okamžiku, kdy jsem ho uviděl“.
Proč jste vybral lva? Pro sílu, kterou představuje?
„Ano, vybral jsem si to kvůli síle, která je v něm a kterou představuje. To také reprezentuje to, co jsem na hřišti i mimo něj. Toto tetování spojuje mnoho věcí“.
Přejeme Lucasovi hodně štěstí v novém působišti a budeme se těšit na jeho výkony a bojovnost na hřišti.
/arsenal.com, foto: twitter.com/arseblog/