Luiz Gustavo se nebrání přestupu do Arsenalu

Záložník Bayernu Mnichov Luiz Gustavo přiznal, že by se nebránil přestupu do Arsenalu.

Goal dneska odhalil, že nabídka Arsenalu ve výši 17,2 milionů liber byla Bayernem přijata, a že Brazilec řekl, že chce Bayern opustit.

„Je to delikátní situace. Mám osobní i profesionální důvody k přestupu. Hledám nejlepší možnost, nejlepší rozhodnutí. Budu muset hrát, abych zůstal v kondici a byl povolán do reprezentace.“

„Premier League je skvělá liga. Slyšel jsem o zájmu Arsenalu, tento klub je velký a má tradici, takže bych za ně samozřejmě chtěl hrát. Potřebuji tým, kde budu mít hodně prostoru ke hraní,“ řekl pro ESPN Brazil.

„Arsenal hraje velmi atraktivní fotbal a jsou v Lize Mistrů.“

„Mají také velmi inteligentního manažera – Arséna Wengera. I když je Bayern vyřadil z Ligy Mistrů, tak jste mohli vidět, že to nejsou žádné ořezávátka.“

26letý Brazilec se propadl v žebříčku Bayernu poté, co Pep Guardiola přiveld několik posil do zálohy, jako třeba Thiaga Alcantaru.

Luiz Gustavo minulou sezónu soupeřil s klubovou ikonou Bastienem Schweinsteigerem a nejdražším přestupujícím Bayernu, Javi Martinezem. Teď navíc přibyl Thiago a Pep Guardiola s Gustavem údajně nepočítá do další sezóny.

 

/goal.com/