Luiz – museli jsme být dostatečně silní, a to se nám povedlo

David Luiz vstřelil v neděli vítěznou branku a zajistil tři body pro Arsenal. Pro Luize to byla zároveň první branka v dresu Gunners.

Brazilský reprezentant předvedl všestranný výkon a hrál klíčovou roli v zápase, ve kterém jsme poprvé od úvodního vítězství nad Newcastlem udrželi čisté konto.

Po zápase se jej novináři ptali na to…

zda si Arsenal zasloužil vyhrát… 
Ano, myslím. V první půli jsme mohli dát i více branek, zápas jsme ale kontrolovali. Druhý poločas pak byl jako typický zápas v Premier League. Bournemouth má úžasné hráče, druhá půle byla mnohem těžší. Oni si vytvořili nějaké šance, my si vytvořili nějaké šance, tak je to vždycky. Když máte šanci zápas ukončit, musíte se o to pokusit. Pokud se vám to nepovede, všechny týmy mají kvalitu na to, aby se vrátili do zápasu. V druhém poločase se snažili dostat se zpět do zápasu, ale my byli dostatečně silní na to, abychom udrželi čisté konto a zápas vyhráli.

jak moc musel být tým soustředěný v druhé půli…
Když vedete 1-0 a nedostanete branku, zápas vyhrajete. Myslím, že to bylo více o tomhle. Naším stylem je hrát s míčem, ale občas je dobré to pochopit, když musíte vyhrát 1-0. Hráči jako je Ceballos, Matteo bojovali v záloze, aby nám pomohli. Mohli jste vidět Aubu presovat tři obránce a myslím, že to ukazuje našeho týmového ducha. Zápas, jako je tento, nám do budoucna dá strašně hodně.

jak se cítí po vstřelení první branky za Arsenal…
Je to úžasný pocit. Jsem tak šťastný, že jsem zde a jsem rád, že jsem dal svou první branku, která nám pomohla zápas vyhrát.

že Arsenal je neporažen v pěti zápasech PL…
Myslím, že se snažíme zlepšit ve všem v každém zápase, každý týden. Také jsme hráli nějaké zápasy v poháru a v Evropské Lize, kde jsme obměnili tým, výsledky byly ale i tak úžasné. Přesně tohle dnes Arsenal znamená – máme v týmu spoustu kvalitních hráčů, takže může hrát každý. Všichni se snaží týmu pomoct.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

  1. orek (karma: 4056) #2

    Zajímavé je že nezmínil ze záložníků Xhaku,ale asi si všimnul že ten jim moc nepomohl😀 Samozřejmě si z toho už dělám srandu😊 A pokud někdo chcete napsat že jsem hater Xhaky tak máte smůlu,jelikož já jsem ho tu minulou sezonu obhajoval.Ovsem co předvádí od přípravy to je hrůza a určitě ne na základ.To může hrát DMko Ozil 😂

    • Feri (karma: 1682) #4

      Alespoň že tak, kdyby řekl že Xhaka bojoval stejně jako guendouzi tak už je snad do Xhaky zamilovaný. Fakt nechápu že všichni trenéři ho upřednostňují, já jsem už před nákupem si následoval jeho zápasy a hodně jsem se bál že nebude dostatečně bojovný a běhavý a přesně od prvního zápasu to konstantně předvádí, on tím stylem co hraje nabere dost (jednoduchých) přihrávek a má slušné dlouhé pásy takže když to ostatní za něho odbehaji a neudělá žádnej průšvih tak to vypadá častokrát že hrál dobře a má slušné statistiky… Ale reálně přínos pro tým dopředu je extrémně malý a pro tým dozadu taky hodně malý. V dnešním fyzickém a rychlém fotbale obzvlášť v Anglii nemá šanci. Nejhorší ještě je že dělá spousta blbych faulu a nebo individuálních chyb z čeho je pak gol. Radši ať dostane šanci konečně Torreira na DM nebo Chambers co vypadá ve formě.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.