Lukic : Wenger by měl koupit brankáře

 

Bývalý brankář Arsenalu John Lukic se domnívá, že Arséne Wenger by měl koupit nového brankáře.

 

Podle Lukice musí kanonýři mířit vysoko a kupovat to nejlepší. Lukic vyjmenovává Pepe Reinu, Julio Cesara či Victora Valdese.

 

„Je takové dávné úsloví, že titul se nevyhrává se slabým brankářem“, řekl Lukic pro Sunday Mirror.

 

„Neříkám, že Almunia je slabý, ale nepatří mezi nejlepší, mezi ty, kteří dokážou rozhodnout zápas. Jsou často taková utkání, kdy brankář musí zasáhnout jenom jednou, ale svým zásahem může rozhodnout o zisku tří bodů nebo o jejich ztrátě, a to může v důsledku rozhodovat o titulu“.


„Přišel jsem do Arsenalu v roce 1983 a odešel v roce 1990, kdy mne vystřídal Seaman. David byl číslem jedna více než 13 let, takže přes 20 let měl Arsenal jenom dva brankáře. Kolik jich ale bylo po odchodu Davida v roce 2003?“


„To, že se klub snaží získat zkušeného brankáře Schwarzera dokazuje, že Arséne věří v jednoho z mladých brankářů, který je v týmu. Wenger hledá krátkodobé řešení do doby, než se Fabianski či Szczesny stanou jedničkou“.


„Musí si být zcela jistý, že mladý brankář splní očekávání. Ale berouc v úvahu skutečnost, že Arsenal nevyhrál žádnou trofej již více než 5 let, máme opravdu čas čekat, až se mladý brankář získá zkušenosti a vyzraje?“


„Osobně bych preferoval, kdyby Wenger koupil kvalitního brankáře, který by se mohl ihned stát jedničkou. Pepe Reina z Liverpoolu je zajímavý hráč, má ideální věk, je dostatečně zkušený a ví, co obnáší Premier League“.


„Nebránil bych se ani Julio Cesarovi z Interu či Valdésovi z Barcelony. Získání jednoho z nich by bylo samozřejmě těžké, ale je nutné přihlédnout k jejich kontraktům a čekat na možnou příležitost“.


„To nejdůležitější pro Arsenal je získat jednoho z nejlepších dostupných brankářů, který by pak byl jedničkou dlouhou řadu let“, zakončil John Lukic.

 

 

 

/goal.com/