Manažeři po zápase mezi Arsenalem a Wiganem


Wenger: Stále můžeme vyhrát titul

 
Bruce: Chris Kirkland předvedl obdivuhodný výkonWenger: Stále můžeme vyhrát titul


Manažer Arsenalu se vyjádřil k pro něj velmi zklamávající remíze na JJB Stadium, která možná může Gunners zkomplikovat cestu za titulem.

 

Latics velmi zkomplikovali mužstvu Arsenalu výhru titulu vynikající defenzivní hrou, a ačkoliv poslední dva zápasy před tímto dopadli pro Kanonýry taktéž remízovým výsledkem(Aston Villa – 1:1, Birmingham City – 2:2), Wenger očekával zlepšený výkon svých svěřenců, zejména díky tomu, co hráči předvedli na San Siru.

 

,,Nyní jsme se ocitli v situaci, kdy nezískáváme příliš mnoho bodů, ale já stále věřím svým hráčům. Věřím, že proti Middlesbrough předvedou lepší výkon, a zápas se nám podaří vyhrát.´´, řekl Wenger, možná v pokusu odvrátit pozornost od skutečnosti, že pokuď se hra Arsenalu nezlepší, opět mu pomalu, ale jistě bude proklouzávát mezi prsty šance, jak vyhrát titul.

 

,,Já si myslím, že soustředěnost hráčů je na dobré úrovni, ale musíme zůstat klidní a nezmatkovat. Potom budeme mít šanci vyhrát titul.´´

 

Velmi špatně připravený trávník na JJB Stadium jistě více vyhovoval hráčům Wiganu, protože Arsenal si v podstatě v průběhu celého utkání vytvořil pouze dvě gólové šance. První, Adebayorova přišla hned v úvodu utkání, a ta druhá, Fabregasova, v závěru. Oba dva ale vychytal tváří v tvář brankář domácích, Kirkland.

 

Wenger se snažil přijmout tyto momenty, plus fakt, že Wigan hrál velmi dobře po defenzivní stránce, ale nebyl schopen v útoku cokoli vymyslet, což potvrdilo dominaci hry Arsenalu, jenž si ale moc šancí nevypracoval.

 

,,Je jasné, že jsme tu dnes ztratili dva body, ale my jsme se dnes nevzdali. Bojovali jsme velmi tvrdě, ale hřiště nám asi nic víc neumožnilo.´´

 

 

Bruce: Chris Kirkland předvedl obdivuhodný výkon

 

Steve Bruce poukázál na mnoho faktorů, které pomohli jeho týmu anulovat ofenzivní kreativitu mnoha hráčů Arsenalu, ale nejvíce vyzdvihl výkon brankáře Latics, Chrise Kirklanda.

 

Bývalý brankář Liverpoolu předvedl řadu zákroků , ale zvláště pak jeho vynikající zákroky v situacích jeden na jednoho nenechali trenéra Wiganu chladným.

 

,,Když hrajete proti Arsenalu, bezpodmínečně potřebujete, aby váš brankář podal skvělý výkon. Chrisovi se to dnes povedlo, a předvedl dva výborné zákroky. Nedávno byl nominován do reprezentace Anglie, a nyní můžete vidět proč.´´, řekl potěšený Bruce.

 

,,Hřiště dnes nebylo vůbec kvalitní, o tom není sporu, ale pro oba dva týmy platily stejné podmínky.

 

Letos bude boj o záchranu v Premier League velmi náročný. Řekl bych, že boje se můžou týkat až 9 týmů, takže doufám, že nám tento bod pomůže.´´

 

Remíza posunula Wigan před dohrávkami 4 zápasů 29.kola anglické nejvyšší soutěže na 13.místo, a to znamená, že jsou pro tuto chvíli z bojů o záchranu téměř venku.

{mos_fb_discuss:5}