Manchester City 4-2 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Dobrá partie, nadzvednutí žaludku prasetem, zkrátka fotbal v PL 🙂

Almunia – 4: Letos asi naše největší slabina. Do týhle doby nechytil vůbec nic, prakticky nepodržel. Dnes první gól jeho, další góly už jsou loterie, i když jeho postavení při druhém gólu taky bylo přinejmenším sporné. Dostal 4 góly, když mohl, tak nepodržel, pro mě dnes opravdu značné zklamání.

Sagna – 5: Přes jeho stranu nešlo moc útoků, City to měly postavené záhadně. Jeho útočná aktivita nebyla špatná, ale nedostat ani jeden centr do vápna? To je hřích.

Gallas – 5,5: Těžko se to hodnotí. City se za celou dobu do ničeho moc velkého nedostali, těžko hodnotit obrannou práci hráče. Kromě jesliček od magora jsem nic zvláštního nezaznamenal. Neproměnil jasnou tutovku hned zezačátku utkání, i ta mohla změnit vývoj utkání.

Vermaelen – 6: Líbil se mi víc než Will. Vyslal pěknou jedovku, ale co říct ke stoperům, kteří prakticky nebyly při žádném zkratu a přesto je u nich kolonka 4 obdržené goly?

Clichy – 5,5: V prvním poločase výborný, jeden z nejlepších, dařilo se mu dopředu i dozadu. Druhý poločas nechápu, co se s ním stalo. Jeden na jednoho dozadu samé zkraty. Tu změnu si nedovedu vysvětlit.

Song – 6: Do 75. minuty naprosto spolehlivý, komplexní výkon, aby se pak naprosto školácky nechal vyšachovat Richardsem, naprosto nesmyslně šel do souboje v době, kdy mohl pouze čekat, co Richards udělá, protože ve vápně taktéž moc hráčů nebylo. Další ze zkratů jednotlivce, který si těžko vysvětluju.

Denilson – 5: Zezačátku hrál s chutí, postupně se vytrácela fotbalovost a spíš bojoval, odebral pár míčů. Zaráží mě ale především ty výklusy v době, kdy soupeřův hráč sprintuje, bohužel to není poprvé. Jestliže je Deniho hlavní přínos v dělání mezičlánku, oběhání všeho, takové situace by k vidění být neměly. Když je schopný Bellamy vysprintovat polovinu zápasu, proč to nemůže udělat hráč, který to má dokonce v popisu práce?

Fabregas – 6: Po zranění se nějak nechytal. Vše se změnilo až s příchodem Rosy a s naší totální ofenzivou. Poté mohl rozdávat pasy lépe postaveným hráčům, hrát si svou hru. V pozici za útočníkem je ztracený, nikdy více.

Diaby – 6: Po přesunu do středu hřiště začal masivně ovládat prostor. Pasy do ulice rozdával, sám si do volných prostor nabíhal. Pouze potvrdil, že jeho pozice není na křídle, ukázal, kde hlavně je jeho síla a toho bychom měli využívat.

Van Persie – 6: Bojovník. Nesedí mu to prostě. nesedí mu být sám na hrotu. V situacích, kdy měl v prvním poločase střílet, čekal. Druhý poločas byl od něj, tak jako do celého týmu, masivně lepší. Výměna pozic s Nickem prospěla, měl si to s kým dát. Můžeme hrát tímto stylem, ale RvP teda k sobě i na druhou stranu potřebuje někoho jako je Arshavin, jeho mimořádnost dnes citelně scházela.

Bendtner – 4: Nicky prostě nestíhá běhat dozadu a potom být ještě ve vápně, kde dneska přítomnost hráče s jeho výškou chyběla. Jeho přihrávky na delší vzdálenost jsou nedokonalé, zbytečné, ztrátové.

Střídající hráči:

Rosický – 7: Do konce sezony se vážně nezraň, pomož našemu týmu stejnými výkony a nová smlouva tě nemine. Výjimečnost tohoto hráče a jeho kvalit v dnešním zápase snad ani nemusí být jmenována.

Eduardo, Eboue – nehodnoceno

Nikdo mi už nevymluví, že Nicky nepatří na křídlo a že Almunia nemůže dělat jedničku ve velkoklubu. Taktéž ten černý unikát v modrém dresu doufám bude prošetřován FA, protože tohle je tak na 10-ti zápasový BAN. Emoce už ze mě vyprchaly. Byla v tom i dávka smůly, možná velká dávka smůly, ale především jsme si to prohráli vlastní taktickou neschopností. Hrát total fotbal v době, kdy remizujeme, my přijde jako extrémní známka netaktičnosti. A opět mnou upozorňované výkyvy ve výkonech v době, kdy remizujeme a kdy prohráváme. Diametrální odlišnost. Za stavu 0-0 jsme na hřišti pány, padne gól a do konce poločasu nehrajeme vůbec nic. Přijde do hry kvalita, vyrovnáme, chceme vyhrát a rozseká nás vlastní taktická hrubka – místo toho, abychom dál hráli nátlakově jsme se City nechali na 10 minut utkání přehrát, čili další strmý pád výkonnosti – 3.gól byl už jen K.O. Velká škoda, ztratili jsme další zápas, další body, musíme se zvednout co nejdřív.