Manchester City – Arsenal FC: Hodnocení hráčů


Sczesny:4. Až do posledních minut jsem byl rozhodnut, že mu dám průměrnou známku, ale bohužel nemám pochopení pro takové výběhy. Nekladu mu za vinu ani jeden gól, co jsme obdrželi ze hry. Všechno to byly jen těžko lapitelné góly. Nicméně jsem už v očekávám, kdy Wojta začne pravidelně předvádět něco navíc. Zatím jsou takové okamžiky velmi vzácné.  

Sagna: 6. Bacary se mi dnes líbil z obránců rozhodně nejvíce. V kontrastu s naším levým obráncem prakticky nekazil a obrannou práci si odváděl velmi dobře. Navíc si připsal pár výtečných centrů. Předvedl jich dnes více, než býval jeho dřívější měsíční průměr.

Koscielny: 6. Laurent, až do svého nuceného střídání, odváděl velmi slušný výkon. V osobních soubojích byl úspěšný a pozičně to zvládal také velmi dobře. Jeho silná stránka se ale dnes obrátila proti němu a zranil se při skluzu.

Mertesacker:  5,5. Z Pera se tuto sezonu stal symbol jistoty a konzistence. Ani dnes tomu nebylo jinak. Bohužel hrál proti nám soupeř, který má spoustu rychlých hráčů, se kterými mívá Per největší problémy.

Monreal: 2,5. Nacho odvedl dnes výkon, který je hluboko pod průměrem. Nedařilo se mu prakticky nic. Naše levá strana byla až příliš průchozí. Nacho dvakrát podskočil centry, ze kterých padly dva góly. Ke konci zápasu si připsal i pár zbytečných až alibistických ztrát. Rozhodně nemůžu upřít Nachovi snahu, ale dnes mu nevyšlo téměř nic.

Flaminy: 6,5. Mathieu se mi líbil. V naší záloze ztělesňoval klid a jistotu. Navíc mě mile překvapil ve hře dopředu. Vůbec se nebál chodit do kliček. Jedinou kaňkou na jeho výkonu, je špatné načasování před přihrávkou od Mesuta, kterou nedostihl a nabídl tak soupeři gólovou příležitost, která byla po zásluze proměněna.

Ramsey: 6,5. Aaron byl dnes určitě jedním z kandidátů na muže zápasu. Svojí bojovností nám zařídil první gól a po celý zápas byl velmi aktivní. Bohužel si stejně jako většina z hráčů, připsal i pár laciných ztrát.

Wilshere: 2. Jestli jsem nebyl u Nacha spokojen s pokrýváním levé strany, tak nejméně stejně špatný byl i Jack. Popravdě to byl od Jacka nejhorší výkon, jaký si pamatuji. Jack dnes byl u zrodu více akcí soupeře než akcí našich. Ke konci zápasu ztrácel míče s takovou mírou alibismu a naivity, že se budu divit, pokud příště nastoupí v základní sestavě. Jediné za co mohu Jacka pochválit je kreativní snaha směrem dopředu, která byla zastíněna kvantem pokažených přihrávek.

Özil: 3,5. Mesut byl dnes tak dobře maskován, že jsem měl problémy ho najít i na soupisce. Jeho fotbalovost vynikla pouze jedinkrát, když asistoval Theovi. Popravdě Mesut zůstává za očekáváním a i přes četné asistence by jsme si jistě přáli vidět více. Nechápu jak hráč s jeho kopací technikou může pokazit 3 rohy!!! Kopnout do míče, který stojí na místě by měl zvládnout daleko lépe. Měl by zajet do Plzně, za místním exekutorem rohů, na doučování…

Walcott: 6,5. MOTM. Jeho výkon bych popsal asi takto. Výkop……………Góóóól…………..poločas. Výkop (druhé půle) …………..Góóóól…střela (přímý volný kop)…konec zápasu. Ty mezery Theo vyplňoval tím, že běhal s nasazeným prstenem neviditelnosti bůhvíkde. Občas jsem ho spatřil, ale většinou to byly jen „prázdné“ náběhy, které zůstaly nevyužity. Je trochu divné, že i takto málo stačí k titulu MOTM. Jeho zakončení alá „King of Highbury“ ovšem nezůstalo bez ocenění. Určitě jsem nebyl jediný, komu dal Theo vzpomenout na zlaté časy…

Giroud 3,5. Velmi slabý výkon od našeho „hroťáka“. Až po jeho vystřídání jsem si uvědomil, že vybojuje ve vzdušných soubojích spoustu míčů. Tím jeho dnešní přínos týmu skončil. K čemu jsou jeho zpracování na prsa, když následnou přihrávku pošle soupeři. Většinou se jedná o jednoduché přihrávky, které jen zvýrazňují tyto ztráty. Přihrávky obecně nebyli dnes jeho silnou stránkou. Přízvisko koncový hráč tak naplňoval většinou jen tím, že u něj spousta našich akcí končila. Jednou dokonce dost komicky alá „torres style“. Nechával se dost předskakovat od Kompanyho, kterého tak nechal vyniknout. Byl po zásluze vystřídán, ovšem…

Vermaelen 6,5. Thomas mě velmi mile překvapil a byl na něm vidět „hlad“ po základní sestavě. Před čtvrtým gólem jsem si ale všiml, že není tak úplně sehraný se svým parťákem. Silva zakončoval mezi našimi stopery a to by se určitě stávat nemělo.

Gnabry. Nebudu mladému němci udělovat známku, ale pouze slovně. Serge je určitě nadějný hráč, který má slibnou budoucnost, ale je pořád mladý. Přesně tak vypadal jeho výkon. Mladá dravost střídala nervozitu a nezkušené počínání.

Bendtner. Za pár minut na hřišti se mu podařilo vstřelit gól, ale sudí vybaven jestřábím okem mu ho neuznal. Musíme si přiznat, že zaslouženě. Kéž by se podařilo sjednotit rozhodování sudích v těchto sporných momentech.

 

Jak zhodnotit takový zápas? Začnu tím, co můžeme jen těžko ovlivnit. Je to sice věčné téma, ale dnes se bohužel opět projevilo, jakou hraje lidský faktor v rozhodování roli. V první půli nás pomezní dvakrát nepustil do slibné šance (jednoznačně neoprávněně). V půli druhé jsme zase vstřelili dva góly, které nebyly uznány po rozhodnutí pomezního, který má asi „papíry na oči“. Musel bych si to pustit znovu abych odhalil, jestli se opravdu jednalo o milimetrový ofsajd nebo ne. Popravdě to není ani důležité. V kruzích mezi rozhodčími se prosazuje trend, že je lepší pustit menší ofsajd, než odmávat nesprávně ofsajd. Je to logické, protože sudí prostě nejsou schopni pokaždé přesně rozhodnout. Proč se toho kruci nikdo nedrží?

                Další částí ke zhodnocení je náš výkon. Když to vezmu zpětně, tak jsme prohráli s týmem, který má nejlepší formu doma. Dnes jim zejména zpočátku vyšlo vše na co sáhli. Nicméně si nemyslím, že to byla náhoda. Na jedné straně se projevila kvalita a na straně druhé i větší odpočatost hráčů soupeře. O kvalitě nemůže být sporu. Soupeř má mnohem více individualit, které jsou schopny ovlivňovat výsledek zápasu. Když k tomu přidáme navíc to, že naši hráči byli vyčerpanější, tak to prakticky nemohlo dopadnout jinak.

                Poslední co bych chtěl zhodnotit z dnešního zápasu, je práce našeho manažera. Rozhodně se nebudu pouštět do nějaké ostré kritiky, ale jen pár poznatků. AW se nechal slyšet, že není zapotřebí dalšího útočníka. Máme přece Nicka.Ten se naoplátku několikrát vyjádřil, že za nás nechce hrát. Tím, že AW staví takového hráče, ztrácí na respektu. Když nemá zájem hrát, v životě už bych ho nepostavil. Nevím, proč nebyl Kieran na soupisce, ale vůbec bych se nedivil tomu, kdyby to byl následek jeho přetížení. Proč nemohl hrát Nacho ve středu a rozehraný Kieran dnes? Je možné, že to tak není a Kieran má třeba chřipku. Nikdo z nás samozřejmě není na tréninku a nezná konkrétní stav našich hráčů před zápasem, ale rotace je prostě potřeba. Pokud nebudeme rotovat, tak nemůžeme zvládnout takto náročný prosinec.