Manchester United 2 : 0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

 

Jsem dalek toho, abych lámal nad naším týmem hůl se slovy “ „před 14 dny 4 trofeje a dnes už jen liga“. Zastávám totiž stále stejný názor, že jsme na druhém místě v Premier League, byli jsme ve finále Ligového poháru, ve čtvrtfinále FA Cupu a vypadli v osmifinále Ligy Mistrů. A stále je o co hrát. A myslím, že hráči mají stále pro koho hrát, i když po dnešku asi odpadnou z našich řad „lovci trofejí“ a přejdou k jiným týmům, které jich letos třeba získají více, ale co, bude alespoň klid. Vím, že to je takový malý OT, ale muselo to ze mne ven…

 

    7  – jeden z mála hráčů The Gunners, který se může po dnešku bez problémů podívat do zrcadla. Dostal sice dva góly, ale fenomenálně několik tutovek chytil. Jeho „hokejový“ semafor, kterým vychytal kulihráška, snad odkoukal od „hašana“. Myslím, že šťoura by našel jednu hrubku, ale já ji nikomu rozhodně připomínat nebudu.

 

   4 – pro mne velké zklamání, byl prostě nerozehraný a bylo to moc vidět. V obraně často chyboval a v útoku snad vyjma jednoho centru nepředvedl skoro nic. To co předvedl při druhém gólu mu místo v sestavě Arsenalu asi nezajistí.

 

   5,5 – jestli Johan měl uhlídat kulihráška při první brance, Laurent zpytuje určitě svědomí, že při té příležitosti neuhlídal Fábia, vlastně věděl o něm vůbec? Při té první brance to byl celkově kolaps v obraně. Pak už snad ani nechyboval. Líbil se mi v ofenzívě, to když pochopil, že od zálohy se útočníci gólové přihrávky nedočkají, tak to chtěl zkusit rozhodnout sám. To by tam ale dnes nesměl být však víte kdo…

 

   6,5 – oba stopeři dnes hráli evidentně na hraně svých sil a logicky i silně za svými možnostmi. Na Johanovi se únava bohužel podepsala asi více, při prvním gólu si myslím, že může zpytovat svědomí. Jinak to dnes nebylo špatné, ale chyběla mu jistota, přesnost, ale to bych dal za vinu té únavě. Stejně jako to nešťastné zranění, které mu ukončilo sezónu.

 

   7 – Bac odvedl svůj standardní výkon, díky kterému dnes výrazně vyčníval z naší obrané čtveřice. Defenzivně bez vážnější chyby (jak je u něj již skoro zvykem), v ofenzívě měl několik vydařených akcí a centrů. Škoda, že si Chamakh lépe neupravil vlasy a Tomášovi skočil míč před nohou. Vše mohlo být jinak díky jasným gólovým přihrávkám Baca. Co víc od něj spoluhráči chtějí…

 

   5 – zápas zahájil ve velkém stylu, ale postupně to z něj vyprchávalo a opět se začal specializovat na pouhé odrážení přihrávek. Pokud měl něco sám vymyslet, nedopadlo to nejlépe. Několikrát solidně odebral míč, přidal i několik skluzů, při jednom ho od červené dělila snad jenom setina vteřiny. Po poločasu se postupně vytrácel a útočníci United ho velmi snadno míjeli.

 

   4,5 – bylo to špatné, ale nebylo to horší než v úterý. Občas se zableskl Vasiriki z minulých sezón, to když sebral míč a přešel přes pár protihráčů, aby to vzápětí zkazil pozdní nebo nepřesnou přihrávkou. Myslím, že ten blok má v hlavě, od obavy ze střelby až po orientaci na hřišti.

 

   7 – Jack odehrál své klasické vystoupení plné práce, nasazení a pohybu. Ve svém snažení však narazil na dobrý taktický středový val sira Fergusona, prostě hráz ze sedmi obránců se překonává těžko. Upřímně, kdyby nebyl na hřišti on a Nasri, nedalo by se dnes na naše útočné aktivity snad ani koukat.

 

   4.5 – to nebyl ten Andrei z posledních zápasů, vrátily se nám nepřesnosti, přihrávky bůhvíkomu, zoufalé pohledy po každé nepodařené akci. Vystřelil dnes vůbec? Myslím na branku…

 

   5.5 – Robin by dnes mohl napsat seminárku na téma zbytečnosti snahy útočníka, který za sebou nemá fungující zálohu. Snažil se, střídal pozice, nabízel se, pokoušel lechtat Sara z dálky, ale bez efektu. Navíc si myslím, že ten exces v Katalánsku mu na klidu příliš nepřidal, což se odrazilo na kvalitě jeho jindy přesných přihrávek, centrů či přímých kopů.

 

    7 – díky za Samira, nebýt jeho  a Jacka, dopadlo to dnes jako na Camp Nou, jen s tím rozdílem, že Sar by si vlastence při své formě dát nenechal. I na něm už ale byla vidět v závěru únava, i když se snažil po celý zápas. Bez pomoci spoluhráčů byl ale občas bezmocný, bohužel.

 

 

Střídající hráči


   6 – zase to kdyby …kdyby totiž Marouane měl více štěstí a skvělý Sar více smůly, mohli jsme příští víkend koukat na reprízu. Bohužel, ani hlavička ani střela si cestu do sítě nenašly. Co se ale musí nechat, Marouane oživil naši hru, škoda následného přerušení pro Johanovo zranění.


   vítej Aarone zpět, je vidět že si hrát nezapomněl, i když jsi na předvedení moc času neměl. Navíc Aaronovy minuty byly přerušeny ošetřovaním Johana a ovlivněny hrou o deseti. Bylo ale vidět, že do týmu zapadl dobře.


   měl hrát od začátku a být případně střídan Aaronem. Jeho technika by na hadriánův val v podání ďábelského béčka platila. Nestalo se a v závěru se toho dalo zachránit už hodně málo. Škoda.



Patrick