MANCHESTER UNITED FC – ARSENAL FC: Preview


Základní informace

10.11.2013 (neděle)

17:10 SELČ
 
Old Trafford

Michael Oliver – Burt, Long (Marriner)

Slovak Sport 2

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

Možná sestava

Jak už asi víte z injury news, bude v neděli již k dispozici Flamini, nad startem Wilsherea visí otazník. Arsene Wenger tak může postavit opět silný dvojblok Flamini – Arteta a popřemýšlet, jak poskládat zbytek zálohy. Když nad tím tak přemýšlím já, ze čtveřice Ramsey, Rosický, Özil a Cazorla dokážu u každého najít důvod, proč by hrát měl i proč by neměl. Proč by hrát neměli, mají vlastně společné – ani jednomu by odpočinek neuškodil. A proč by hrát měli? Každý z nich dává naší hře něco specifického. Myslím, že Arsene Wenger nakonec zvolí sestavu Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Flamini – Ramsey, Özil, Cazorla – Giroud. Osobně bych radši viděl na hřišti Rosického a odpočinek bych naordinoval někomu jinému. A pokud Flamini nebude stoprocentně fit, dočkáme se stejné sestavy jako ve středu.


Představení soupeře

Celý název

Manchester United Football club

Přezdívka

The Red Devils

Založen

1878

Stadión

Old Trafford (kapacita: 75,731)

Majitel

Manchester United plc

Předseda

Joel a Avram Glazerovi

Manažer

David Moyes

Soutěž

Premier League

2012-13

Premier League, 1. místo

Když po skoro 27 letech oznámil Alex Ferguson svůj odchod z místa manažera United, začal klub hledat nástupce. Volba nakonec padla na trojnásobného Manažera roku Davida Moyese, který tak opustil Everton, který vedl od roku 2002, a přesunul se na lavičku Rudých ďáblů. Čekal ho tým, který vyhrál v minulém ročníku titul, v létě neztratil žádného významnějšího hráče (klub opustili jen hráči širšího kádru s končící smlouvou) a nic zdánlivě nebránilo hladkému přechodu panování mezi Sirem Alexem a Davidem Moyesem. Zvlášť když se povedlo poslední den přestupového okno dotáhnout přestup Marouana Fellainiho.

Že se zatím vše nevede podle plánu, je z aktuální tabulky dobře patrné. Na první místo ztrácí United osm bodů, což po deseti zápasech ještě neznamená nepřekonatelná ztrátu. Je to ale situace, na kterou v Manchesteru nejsou v posledních zvyklí a uvidíme, jak se s ní dokážou vypořádat.


Match Facts

ARSENAL

Kanonýři skórovali v každém ligovém zápase této sezóny, naposledy bez branky vyšli z ligového zápasu s Evertonem ještě pod vedením Moyese v dubnu

Před tímto víkendem jen pět hráčů v lize zaznamenalo více než čtyři asistence, tři z nich jsou z Arsenalu (Özil, Ramsey, Giroud)

Arsene Wenger zvítězil nad Moyesem v 14 zápasech Premier League, více vítězství nemá nad žádným jiným manažerem

Manchester united

Ve 14 z posledních 19 ligových branek United jsou zapojeni Van Persie nebo Rooney jako střelci nebo „asistenti“

Teprve minulý víkend dokázali Devils vyhrát pod vedením Moyese dva ligové zápasy po sobě

Pokud nastoupí, stane se Patrice Evra teprve třetím Francouzem, který v Premier League odehrál 250 zápasů (po Thierry Henrym a Patricku Vieirovi)

Head-2-head

V posledních 12 vzájemných zápasech v lize či poháru prohráli Red Devils pouze jednou (W9 D2)

Arsene Wenger povede v neděli svůj tým proti Manchesteru United již po padesáté