MANCHESTER UNITED FC- ARSENAL FC: Preview

 

 Výsledky ankety

 

 {tab=Základní info}

3.11.2012 (sobota)

13:45 (SEČ)
 

Old Trafford

 

Mike Dean

   

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Možná sestava}

Pro sobotní zápas nebude k dispozici Gervinho a Diaby, mimo hru zůstávají Gibbs i Szczesny. To nám pro některé posty dává zcela jednoznačnou informaci a zjednodušuje to hádání sestavy. Jako obvykle začneme od brankářského postu a budeme postupovat až na hrot.

V brance nastoupí Mannone, před ním velmi pravděpodobně čtveřice Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Santos. Jako defenzivní část zálohy se zřejmě postaví dvojice Arteta, Wilshere. Mikel bude spíš tím staženějším hráčem, Jack  bude mít za úkol propojit defenzivu a ofenzivu, vyvážet míče a zajišťovat plynulost hry. Určitě si nešlo nevšimnout, že právě tohle v úterý chybělo nasazené dvojici Frimpong- Coquelin, mezi obranou a útokem zela díra a hráči vpředu zkrátka nedostávali balóny. Po vystřídání byla změna jasně čitelná.

V útoku se nám nejspíš poskládá trojice Podolski, Cazorla, Walcott, před nimi jako hrot naskočí Giroud. Je otázkou, jestli bude Walcott připraven do základu, na druhou stranu od úterý do soboty je pro fotbalistu v jeho věku a v této fázi sezóny času na regeneraci sil dost. Wenger může také zvolit formaci se zahuštěným středem, tedy nechat Walcotta na lavičce, do zálohy postavit Ramseyho a v útoku si vystačit s dvojicí Giroud – Podolski, kterou bude zásobovat přihrávkami Cazorla a doplňovat je bude Ramsey s Wilsherem. Na lavičce je také připraven Aršavin, který v pohárovém zápase ukázal, že je stále platným členem kádru.

Těžko hádat, na kolik bude manažer brát v úvahu úterní zápas na Schalke, ale někoho šetřit v zápase s Manchesterem United zní jako špatný vtip. Můj tip na výsledek je naše vítězství 1:2, střelci Cazorla a Walcott. My dostaneme gól samozřejmě z penalty 🙂

{tab=Sestava čtenářů}

Výsledky dnešní ankety zřejmě vůbec nikoho nepřekvapí. 187 čtenářů se zapojilo do hlasování a anketa dopadla následovně.

Všichni jsme se shodli na tom, že Vito Mannone nastoupí mezi třemi tyčemi. Pokud bude pro příští zápas připraven Wojciech, tak si troufám tvrdit, že hlasování nebude tak jednoznačné.

Stejně tomu bude i na levé straně obrany, ale při absenci Gibbse na tomto postě nastoupí Andre Santos. Stoperskou dvojici vytvoří opět Per Mertesacker s Thomasem Vermaelenem a na pravé straně se objeví Bacary Sagna.

V záloze nás nečeká žádná změna a na trávník vyběhne tedy Jack Wilshere spolešně s Mikelem Artetou a Santi Cazorlou.

Theo Walcott si v úterním zápase jasně řekl o základ a tak nás tedy čeká v útoku jedinná změna. Zraněného Gervinha nahradí právě Theo Walcott, Lukas Podolski se klasicky objeví na levém křídle a uprostřed nastoupí Olivier Giroud.

Mannone (187), Sagna (172), Mertesacker (169), Vermaelen (157), Santos (146), Arteta (148), Wilshere (145), Cazorla (148), Walcott (122), Podolski (123), Giroud (121)

{tab=MUFC}

Celý název

Manchester United Football Club

Přezdívka

The Red Devils

Založen

1878 jako Newton Heath LYR F.C.

Stadión

Old Trafford

(Kapacita: 76,765)

Majitel

Glazerové

Předseda

Joel a Avram Glazer

Manažer

Sir Alex Ferguson

Soutěž

Premier League

2011-12

Premier League, 2. místo

Když napíšu, že rezerva Boltonu Wanderers porazila Manchester United, hrající v tradiční zlato-zelené kombinaci, 6:0, nejspíš se zeptáte od koho to kupuji a na kolik mě vyjde gram. Věřte – nevěřte, je to vlastně pravda, jenom United tenkrát ještě hráli pod původním názvem Newton Heath LYR F.C ., psal se listopad 1880 a jedná se o první zaznamenaný výsledek týmu. Dnešní Rudí ďáblové jsou původně součástí „modré armády“ – klub vznikl ze zaměstnanců vlakového depa Lancashire and Yorkshire Railway v New Heath. V lednu roku 1902 přišel klub „na buben“ – se ztrátou £2,670 (což je přibližně ekvivalent dnešních £210,000) byl připraven k likvidaci. Podnikavý kapitán týmu Harry Staford našel čtyři místní podnikatele, kteří souhlasili s investicí do klubu – výměnou za částku £500 každý získali nad klubem kontrolu a v dubnu 1902 se zrodili Manchester United. Od roku 1910 hrají na stadionu Old Trafford, který je dílem Archibalda Leitche, zřejmě nejslavnější architekta fotbalových stadiónů na Britských ostrovech. Z jeho díly pochází více než 20 fotbalových stánků, na některých se hraje dodnes, jiné už ustoupily moderním arénám. Jmenujme jenom námatkou Ibrox Park, Highbury, Anfield, Craven Cottage, Stamford Bridge, White Hart Line, Villa Park a další.

United patří mezi nejúspěšnější kluby nejen v Anglii, ať už poměřujeme sportovní úspěchy, finanční hodnotu klubu či popularitu a počet fanoušků. Ve vitríně s trofejemi chovají United 19 pohárů za vítězství v lize, 11 pohárů Fotbalové asociace, 4 ligové poháry, 5 evropských pohárů a 2 z Mistrovství světa klubů. Jenom značka klubu je hodnocena na více než £400 milionů, s Nike podepsali v roce 2002 rekordní smlouvu na dresy v hodnotě skoro £303 milionů, která vyprší v roce 2014, hodnota samotného klubu se odhaduje na více než 2 miliardy liber. A počet fanoušků klubů ve světě se podle odhadů pohybuje od 75 milionů (Deloitte, 2008) až po 333 milionů (TNS Sport, 2011).

V ligové tabulce jsou Rudí ďáblové druzí, o bod za vedoucí Chelsea, jsou nejlépe střílejícím týmem Premier League, v Lize mistrů vedou tabulku bez ztráty bodu. Sobotní zápas na Old Trafford nebude procházka růžovou zahradou.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

 Ze všech týmů Premier League nastřílel Arsenal nejméně gólů v prvních třiceti minutách zápasu – jeden.

 Po devíti zápasech má Arsenal 15 bodů, jen o dva více než ve stejném období loni. 

 Jack Wilshere nastoupil proti QPR za Arsenal po 524 dnech. V prvním poločase našlo všech jeho 33 přihrávek adresáta

MUFC

 United odehráli již pět ligových zápasů, ve kterých střelili i obdrželi nejméně dvě branky, to je nejvyšší počet ze všech týmů 5 nejlepších evropských lig

 United jsou nejlépe střílejícím týmem ligy (24 branek) 

 Zároveň ale v horní polovině tabulky je jen jeden tým, který dostal více branek než 13 jako oni.

ARSENAL vs. MUFC

 Kluby již odehrály 215 vzájemných zápasů v různých soutěžích, nejvyšším vítězstvím a nejvýraznější porážkou historie je loňský zápas na Old Trafford

 Arsenal na Old Trafford nevyhrál od září 2006 (0:1, Adebayor), od té doby má na Old Trafford bilanci W0 D1 L7

 Z posledních desíti vzájemných ligových zápasů vyšel lépe Manchester United (W6 D2 L2)

{/tabs}