Mancini varuje Wengera

Roberto Mancini varuje Wengera, že může potopit přestup v hodnotě Ł23m, pokud nominuje do zápasu předkola Ligy mistrů Samira Nasriho.

Wenger nominací zmiňovaného středopolaře do sobotního zápasu s Liverpoolem ukázal, že se nijak nezabývá možností ztráty 24-letého záložníka pro středeční zápas a znovu potvrdil, že je připraven jej použít.

Pokud Samir Nasri nastoupí do pro Arsenal klíčového boje o základní skupinu Ligy mistrů, Manchester City jej již nebude moci ve stejné soutěži použít. A po vítězství nad Boltonem, které City posunulo na špici Premier League, Mancini připouští, že svůj zájem může obrátit jiným směrem, a to bez ohledu na to, zda Wenger postaví Nasriho v Itálii k zápasu.

„Pokud Nasri ve středu nastoupí, můžeme se obrátit k jiným přestupovým cílům,“ připouští Mancini. „Myslím, že bychom přestup mohli uzavřít během dvou nebo tří dnů, ale pokud ve středu nastoupí bude to problém. Velký problém.“

„Sledovali jsme Nasriho 40 dnů a doufali jsme, že zkompletujeme přestup během několika dnů. Nevím, proč se nám nepodařilo přestup uzavřít, ale pro Nasriho je důležité, aby s námi odehrál celou Ligu mistrů.“

Wenger se nezdá být varováním Manciniho nějak dotčen, důležitější je pro něj výsledek středečního zápasu. Pokud se týmu nepodaří navázat na domácí výhru 1:0, může tým Serie A ukončit naděje Londýňanů na místo v základní skupině Ligy mistrů po předcházejících 14 úspěšných sezónách. Wenger na dotazy ohledně nasazení Nasriho uvedl, že je pro něj důležitější klubový úspěch než možnost jediného hráče nastoupit v soutěži za jiný klub.

„Ne, tímto se nezabývám,“
  říká jasně Wenger. „Pro mne je důležitý pouze úspěch klubu. Oba kluby z Manchesteru mají o Nasriho zájem, ale konečná nehoda je ještě velmi daleko před uzavřením.“

City se již údajně dohodlo s francouzským hráčem na smlouvě s týdenním platem Ł170.000, ale dohoda nemohla být definitivně uzavřena kvůli neuzavřeným diskuzím ohledně agentských odměn.

Odklad v získání Nasriho služeb může také znamenat, že dokončí poslední rok svojí smlouvy v Arsenalu a ve francouzském tisku se již tento víkend dohoda se City považovala za shozenou ze stolu.

Wenger sice zmiňuje zájem Manchesteru United, ale nepředpokládá se, že úřadující mistři navýší svoji červnovou nabídku ve výši Ł20m. Zástupci City zatím trvají na tom, že snaha o dosažení dohody trvá, nicméně Mancini požaduje rychlé rozhodnutí.

Pokud  Nasri před koncem přestupního termínu 31.srpna skutečně zamíří do Manchesteru City, první překážkou bývalého záložníka Marseille bude najít cestu do základní sestavy týmu, který vede Premier League a vstřelil sedm gólů ve dvou úvodních zápasech.

Proti Boltonu se ve výborném světle prezentoval David Silva a také 27-miliónová posila z minulé sezóny Edin Džeko. Přes vítězství nezanechal Manciniho tým dobrý dojem z obranné hry, Boltonu se podařilo dvakrát skórovat.

(Telegraph)