Matt Macey a jeho TOP 5 brankářů: Nechybí Čech a Fabianski

Třetím brankářem Arsenalu je v letošní sezóně Matt Macey. V září šestadvacetiletý Angličan je stále považovaný za budoucnost Gunners, k čemuž mu v jeho kariéře vypomáhá také pět brankářů.

Macey do Londýna přišel v roce 2013, kdy po úspěšné zkoušce přestoupil z Bristol Rovers. O čtyři roky později si připsal svůj debut za prvním tým, kterému spolehlivým výkonem dopomohl k postupu v Ligovém poháru přes Norwich City.

PETR ČECH

„První brankář, ke kterému jsem vzhlížel, byl Petr Čech. Měl jsem to štěstí, že před koncem své kariéry přišel do Arsenalu. Byl to pro mě vážně sen, který se stal realitou.

Měl podobnou postavu, jakou mám já. Když jsem fotbalově vyrůstal, tak jsem pociťoval, že napodobování věcí, které provádí, zlepšuje moji hru.

Nikdy to nevypadalo, že Petr má ve své hře jakoukoliv slabinu. Pracoval neuvěřitelně tvrdě, aby udržel všechny oblasti své hry. Své kvality konzistentně prokazoval každý týden. Svým obráncům to hodně ulehčoval.

MANUEL NEUER

„Druhým na mém seznamu je Manuel Neuer. Při sledování Mistrovství světa 2014 bylo vidět, jak téměř přišel s novou verzí, kterou brankáři v poslední době využívají. Byla v tom obrovská část odvahy, při níž dalekým vycházením z branky riskoval, a hrál jiným stylem, který u brankářů nebyl do té doby k vidění.

Gólmani po celém světě ho od té doby začali napodobovat. Předvedl to na takové úrovni a ještě k tomu vyhrál. Jeho role v německému týmu byla absolutně nedoceněná. Při jejich titulu byl důležitou součástí.“

MARC-ANDRE TER STEGEN

„Třetím jménem je Marc-Andre ter Stegen. V Barceloně vykonává unikátní práci. Přirozeně dokáže hrát pravou a levou nohou, ať se jedná o krátké či dlouhé nahrávky. Podobných věcí je schopno jen několik brankářů na světě.“

ALISSON

„Alisson má v Liverpoolu úchvatnou bilanci čistých kont. Někteří lidé možná řeknou, že je to jen zásluhou skvělého týmu a že má štěstí. Můžu vám však zaručit, že to není o náhodě.

„V současnosti je nejlepším brankářem světa. Velmi rád bych ho viděl v jiném týmu. Jen kvůli tomu, aby kritikům ukázal, že je nejlepší.“

LUKASZ FABIANSKI

„Když jsem přišel do Arsenalu, tak zde ještě působil dva roky, než odešel. Mezi TOP 5 jsem ho umístil z osobního důvodu, jelikož od prvního dne absolutně ukazoval, co potřebujete k tomu, abyste byli TOP brankářem.

Domnívám se, že je v Premier League masivně nedoceněný. Během svého působení v klubu mě neuvěřitelně naučil disciplíně a tvrdé práci. Jeho kvality v tréninku byly obdivuhodné, i když nechytal kvůli Wojciechovi. Nikdy nedovolil, aby jeho standardy upadly.“

/arsenal.com/

Komentáře

 1. marek (karma: 88) #1

  Za mě je současnou golmanskou jedničkou Oblak. Všechny aspekty hry má na vysoké úrovni, ne že by třeba Alisson neměl., ale Oblaka mám radši. Myslím, že mezi top gólmany světa patří i náš Bernd, snad to bude dokazovat i nadále. Divím se, že ho nezmínil. Jinak je celkem zajímavé, jak se brankářsky styl světové špičky změnil třeba od dob Davida Seamana, to by možná stálo za samostatný blog

 2. jakub (karma: 13444) #1

  Pro mě nejlepší brankář současnosti Alisson, je neuvěřitelný, skvělá hra nohama, skvěle pozičně, dobré reflexy, Ter Stegen je taky úžasný, Barca za něj dala 12 000 000 Eur, to byl jejich nejlepší nákup za posledních 5 let, Oblak je taky super, na druhou stranu Atlético hraje spíše defenzivní fotbal. Neuer v podstatě definoval hru moderního brankáře. Leno má skvělou poziční hru, je schopen jít rychle z brány a má úžasné reflexy, trochu slabina jsou vysoké míče do vápna a rozehrávka, ale pro mě je to nejlepší brankář, kterého jsem v dresu Arsenalu viděl. Super nákup.

 3. Marek (karma: 214) #1

  Ohľadom Fabianskeho…neviem či by som ho zaradil medzi TOP5, ale pravdou je, že boli mesiace, kedy bol jednoznaačne lepší a spoľahlivejší ako Wojta. A pritom dlhé týždne sedel na úkor jedničky, pritom nikdy, alebo málokedy niečo pokazil, resp. tím nepodržal.
  Tú situáciu by som prirovnal tej Ospinovej, nadpriemerný brankár na vysokej úrovni, kvalitný a najmä v rámci svojich možností konzistentný, no žiaľ dvojka. Pri Wojtovych kiksoch ho bola škoda. Taký Nacho medzi brankármi, proste odchytal vždy aspoň štandard, a pre mňa v tom čase Szczesny nebol lepší.
  Mne stále Fabianski zákrokmi pripomínal takého ninju 😀 bleskové reflexy, samovražedné robinsony…úprimne, bol som rád, že sa ukázal v plnej paráde ako jednička, hoc s trpkým podtónom, v Swansea.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.