Matteo Guendouzi přestoupil do Olympique Marseille

Mladý záložník se trvale připojil k Marseille, kde tuto sezónu hostoval. Během uplynulé sezóny si připsal celkem 56 startů a stal se důležitou součástí francouzského týmu.

Rok předtím strávil na hostování v bundesligové Hertě Berlín, za kterou nastoupil 24krát.

Do Arsenalu přestoupil v roce 2018 a během dvou sezón nastoupil v dresu s kanónem na hrudi 82krát.

Všichni v klubu děkují Matteovi za jeho příspěvek do klubu a přejí mu všechno nejlepší do další etapy jeho kariéry.

Matteo, ať se daří!

Dále z klubu odešlo na trvalý přestup nebo hostování několik mladíků.

Nikolaj Moller se připojil na celoroční hostování k nizozemskému FC Den Bosch.

Daniel Ballard, produkt naší akademie, strávil celý loňský rok v Millwalu a nyní se na trvalo přesunul do Sunderlandu, který hraje Championship.

Jordi Osei-Tutu také přestupuje do bundesligového VfL Bochum. 23-letý Jordi byl v Arsenalu od roku 2015, ale nikdy se do prvního týmu pořádně neprosadil.

Mika Biereth odchází na hostování do RKC Waalwijk. Mladý útočník si připsal za uplynulou sezónu 13 branek na U23 Arsenalu. Nyní bude 19-letý mladík sbírat zkušenosti v Nizozemí.

Tyreece John-Jules bude v nadcházející sezóně hostovat v Ispwich Town z League One. Mladý útočník pochází z naší akademie a pravidelně trénoval s prvním týmem a někdy jsme jej dokonce mohli vidět na lavičce áčka.

Omar Rekik k nám přišel v lednu 2021 a byl pravidelným členem týmu U23. 20-letý střední záložník nyní odchází na celý rok hostovat do Sparty Rotterdam.

Harry Clarke bude celou příští sezónu hostovat ve Stoke City. Harry poslední dva roky strávil na hostování na ostrovech (Oldham, Ross County, Hibernian). K Arsenalu se připojil v roce 2015 a byl pravidelným členem U23.

Přejeme všem hráčům, aby se jim v jejich novém působišti dařilo.

/arsenal.com/