Matthews v hledáčku Arsenalu

Předseda Cardiffu Peter Risdale potvrdil zájem Arsenalu o 18-ti letého pravého obránce Adama Matthewse, o kterého se už zajímal Manchester United.

Talentovaný Welšan pronikl do prvního týmu Cardiffu poté, co sem jako 8letý přišel. V 16 letech získal cenu pro Nadějného hráče Walesu (Football Association of Wales Trust player of the year) a v neděli získal Adam další významné ocenění , a to cenu pro Mladíka roku Championship. Arsenal ho sledoval po celou sezonu.

Silný a houževnatý pravý obránce letos nastoupil k 27 zápasům ve kterých se mu jednou podařilo skórovat. Matthews je také reprezentant Walesu do 21let a Manchester United ho sledovalo několik měsíců. Nabídka okolo 4 milionů Ł byla předložena v Lednu, zatímco někteří spekulovali, že podepsal předběžnou smlouvu s Red Devils. To Risdale rázně zamítnul.

„Obdrželi jsme dvě nebo tři nabídky a vím, že Manchester United a Arsenal ho chtějí získat. Ale není zde žádná dohoda, ústní ani žádná jiná. Chceme aby Adam zůstal v Cardiffu a doufáme, že to tak skončí.“

Francis Coquelin je momentálně zkoušen na pozici pravého obránce, zatímco Gavin Hoyte a Kerrea Gilbert pravděpodobně v létě Arsenal opustí. Coquelin si na této pozici vede dobře, ale pokud se Arsene Wenger rozhodne přivést dalšího pravého obránce, který by kryl záda Bacarymu Sagnovi a Emmanuelu Ebouemu, zjistíme časem. 

Zdroj: /youngguns/