Merida podepíše nový kontrakt?

Britský tisk informuje, že Fran Merida je blízko podpisu nového kontraktu s Arsenalem, který má prodloužit jeho pobyt na Emirates o minimálně 2 roky. 

Španělský záložník se stal v posledních týdnech přestupovým cílem č. 1 Atlética Madrid. Tým z hlavního města Španělska kalkuloval s nízkými přestupovými náklady a to z toho důvodu, že mladému fotbalistovi v červnu 2010 končí na severu Londýna kontrakt. Všechno ale nyní ukazuje, že Merida zůstane v Londýně déle a podepíše s klubem novou smlouvu. Takovou vývojovou variantu potvrzuje agent mladého Španěla, Joseba Diaz, který je na cestě do Anglie, kde má s vedením The Gunners jednat o podmínkách nové smlouvy.  

„Jsem vlastně na cestě do Londýna, abych projednal s Arsenalem Franovu novou dvouletou smlouvu. Kanonýři jsou pro mého klienta naprostou prioritou. Musím také doplnit, že nejen Fran, ale i já jsme s podmínkami spolupráce s londýnským klubem velmi spokojeni.“

Arséne Wenger dnes na oficiálních stránkách klubu potvrdil, že smlouva pro Meridu je připravená k podpisu. 

„Má nabídku, se kterou souhlasil a zatím jí nepodepsal,“ řekl manager před zápasem s Wolves.

Avšak Francouz také vyjádřil znepokojení, že některé kluby doufají v podepsání záložníka a pracují za zády Arsenalu ve snaze zajistit si Meridu pro sebe.

„Některé kluby se ho za našimi zády snaží znejistit,“ řekl Wenger.„Nemůžeme je zastavit, je to fakt.“

/Footballfancast.com, Arsenal.com/