Mertesacker novým stoperem?

 

V souvislosti s odchodem Sola Campbella do Newcastle se stává situace v obraně Arsenalu kritickou. Řešením by měl být příchod stopera jménem Per Mertesacker.

 

Boss si byl jistý, že 35letý veterán Campbell podepíše roční smlouvu, ale exreprezentant Anglie raději volil nováčka Premier League. Manager Arsenalu se tedy rozhodl posílit tým stoperem z Werderu Brémy.

 

Wenger pozoroval 25letého německého reprezentanta na mistrovství světa a věří, že jeho klub se spokojí s částkou Ł10 miliónů, protože Perovi končí za dva roky kontrakt.

 

Mertesacker se tak stává hlavním přestupovým cílem i poté, co Everton odmítl dvě nabídky ze severu Londýna, poslední ve výši Ł14 miliónů, za Phila Jagielku s tím, že Angličan není na prodej.

 

Výkonný ředitel The Gunners Ivan Gazidis se snaží zorganizovat přestup Mertesackera co nejrychleji, protože odchodem Campbella jsou defenzivní možnosti Wengerova týmu značně omezené.

 

Další alternativou jsou Jan Verthongen z Ajaxu a Pape Diakhate z Dynama Kyjev. Dosud získali kanonýři Laurenta Koscielného a k prvnímu týmu se připojil Havard Nordveit. V týmu po odchodu Campbella, Gallase a Sivestreho zůstali jen stopeři Vermaelen a Djourou.

 

 

/Mirror Football/