Mesut mi řekl, že to můžu kopnout – Xhaka a Ozil po sobotním zápase

Granit Xhaka se v sobotu trefil poprvé z přímého kopu za Arsenal a branka to byla opravdu pěkná. Druhou branku přidal Mesut Ozil po chladnokrevném zakončení. Oba střelci po zápase hovořili s novináři.

zda předvedli téměř perfektní venkovní výkon…
GX: Ne, opravdu ne. Myslím, že prvních 20 minut pro nás bylo opravdu těžkých. Potom jsme se dostali do hry. Druhá půle se nám už povedla o mnoho lépe a myslím, že jsme získali důležité tři body.

zda byly nějaké nejasnosti o tom, kdo se ujme přímého kopu před naším prvním gólem…
GX: Ne, Mesut také řekl, že bych mohl střílet já! Na tréninku to dost trénujeme a jsem šťastný, že jsem dal gól.

o Ozilově 200. startu za Arsenal…
MO: Jsem šťastný. Nejdůležitější jsou tři body. Gratuluji celému týmu za dobrý výkon. Vím, že Newcastle, obzvláště doma, je velmi silný a agresivní tým. My jsme ale ukázali charakter, získali tři body a teď jsme za to šťastní.

o hraní pod Emerym…
MO: Už jsem v minulosti řekl, že jsem rád, že hraji za Arsenal. Nový trenér ví, co chce, tým to akceptuje a celý klub jej podporuje. Máme s ním dobré vzájemné vztahy, což jste mohli vidět i dnes. Když dáme branku, tak slaví celý tým, i hráči, kteří tolik nehrají. Můžete vidět, že jsme jeden tým a chceme dosáhnout vytyčených cílů. Jsme šťastní, že si odvážíme tři body.

zda si tým buduje formu…
GX: Víme, že nás čeká důležitý týden. Čekají nás čtyři domácí zápasy, už teď máme dvě venkovní vítězství, což je více než loni! Za dnešní výhru jsme moc rádi.

/arsenal.com, twitter.com/