Mesut Özil: Protáhne se sága ohledně jeho budoucnosti v Arsenalu do příští sezóny?

Mesut Özil chyběl v sestavě Arsenalu od obnovení sezóny, včetně sobotního finále FA Cupu. Jeho budoucnost na Emirates zůstává nejistá.

Má Mesut Özil budoucnost v Arsenalu pod Mikelem Artetou, nebo bude rozhodnutí bolestivě protahovaným procesem, který se bude ozývat po celé letní přestupové okno?

Jedenatřicetiletému Özilovi zbývá ještě rok současné smlouvy, ale čeká ho nejistá budoucnost na Emirates Satdium, protože od restartu ligy nehrál za Gunners ani jednu minutu.

Özilova absence byla přičítána zranění zad, ale nejpravděpodobnější je, že hráč, který bere 350 000 liber týdně, byl zřejmě odstaven Artetou.

V posledním dílu Özilovi ságy chyběl Němec při finálovém vítězství Arsenalu v FA Cupu, kdy Arsenal porazil Chelsea, a údajně odcestoval do Turecka. Takže co bude dál s Özilem a existuje pod Mikelem Artetou cesta zpět?

Özilovo vzkříšení, nebo jiné řešení, je obtížné.

Německý sportovní novinář Raphael Honigstein se domnívá, že pro Özila bude těžké vzkřísit svoji kariéru na Emirates Stadium. V podcastu Transfer talk řekl:

„Zdá se, že se Arteta rozhodl, že Özil již nebude hrát žádnou roli. Dal mu možnost vrátit se a předvedl několik povzbudivých výkonů, ale nakonec neudělal dost pro to, aby si udržel místo. Arteta je ve své pozici manažera velmi silný a může si své názory skutečně vynutit a vybrat si zaměstnance v družstvu.“

„Problém je ale v tom, že zatímco Arsenal jej bude chtít krátit na mzdových nákladech, tak bez jeho souhlasu a bez klubu, který by byl ochoten platit stejnou mzdu – a nebo alespoň její významnou část – se nic nestane.“

„Mohli by vyplatit část smlouvy a propustit ho, ale to by znamenalo obrovský finanční zásah, který by neměl žádný užitek, kromě toho, že by ušetřili trochu peněz. Nebo by si ho mohli nechat a doufat, že se věci změní a on se vrátí. Je tu ale obrovská neochota Özila odejít jen proto, že stávající klub nemá pocit, že je v tuto chvíli regulérním hráčem.“

„V minulosti odmítl nabídku z Turecka a jsem si jistý, že část mzdy mohla putovat i někam, jako je Itálie, ale zatím k tomu neprojevil žádnou chuť. Cítím, že má právo na svou mzdu a nechápu, proč by změny v Arsenalu měli znamenat, že by se s tím Özil musel smířit. Nevidím v tom dobré předsevzetí. Vidím jen větší setrvačnost a situaci, která se povleče i do další sezóny. Pokud jde o letošní léto, nevidím, že by měl Özil odejít.“

Co řekl Arteta o Özilovi?

Šéf Arsenalu se zdráhal prozradit současný stav o Özilově budoucnosti a pochopitelně se rozhodl zamyslet se nad svým prvním úspěchem v roli manažera a nad rolí, kterou sehrál při jeho zajišťování.

Po finálovém zápase Arsenalu v FA Cupu Arteta poděkoval nepřítomnému Özilovi a Matteu Guendouzimu za jejich příspěvky slovy: „Všichni jsou toho součástí.“

„Nemáme tady Mattea a Mesuta, ale jsou toho velkou součástí, protože všichni do toho nějak přispěli. Všichni v tom hrají velkou roli. Všichni k této trofeji přispěli.“

Özil – nejhorší hráč na světě bez míče

Bývalý útočník Arsenalu Paul Merson cítí, že je příliš pozdě na to, aby Özil zapadl do stylu Gunners.

S Artetou, který se snaží upevnit tým a udělat ho odolnějším v defenzivě cítí, že Özil je jedním z nejhorších hráčů na světě, když váš tým nemá míč.

„Myslím, že Özil je ukázkovým příkladem hráče, který musí hrát v pořádném týmu, který bude přímo dominovat fotbalovým zápasům. Musí hrát ve velmi úspěšném týmu.“ Řekl Merson.

„Nemůže hrát v týmu Arsenalu protože teď po třicítce svou hru nezmění a Arsenal kvůli němu svoji hru také nezmění. Nezabere zpátky a nepronásleduje protihráče. Potřebujete ho v týmu, který má přes 70% držení míče. Poskládáš kolem něj hráče, a necháš ho hrát.“

„Všichni víme, jak Özil hraje. Dáš mu míč a on si tě najde. Když nebudeš mít míč, nevyhraje ho pro tebe ani pro lásku, ani pro peníze. Nemá zájem hrát, když nemáte míč. Jak můžete někomu dávat 350 tisíc liber týdně, když jsme všichni věděli, že to je jeho styl hry?“

„Když nemáš míč, je to jeden z nejhorších hráčů na světě! To bych řekl. Jmenujte mi horšího hráče na světě, když jeho tým nemá míč? Nikdy jsem neviděl někoho tak nezaujatého. Ale když míč máte, tak je nebezpečný!“

„Může kolem něj Arsenal vytvořit tým? V tuto chvíli je to ve fázi, kdy to nemůže udělat. Kvůli němu tým nezmění. Vezme si 350 000 liber týdně a vše je pro něj růžové.“

„Musí se s ním dohodnout. Možná bude brát 200 tisíc týdně někde jinde. Ale nevím, jestli se to vyřeší. Chce hrát fotbal? Pokud miluje fotbal, musí se dohodnout s Arsenalem, ale to se lehko řekne. Nikdo nechce přijít o 150 tisíc týdně, bez ohledu na to, kolik právě vyděláváš! Kdo je tak šílený, aby takové peníze vyhodil bez ohledu na to, kdo jste?“

Silný management Artety

Bývalý útočník Arsenalu Alan Smith věří, že Arteta prokázal silný management tím, že v posledních zápasech nevybral Özila, ale obává se, že tento proces by se mohl protáhnout do příštího roku, kdy jeho mamutí mzda odradí případné zájemce od jeho podpisu.

„Zdá se, že Arteta za ním chce udělat tlustou čáru a přesvědčit hráče, že již není součástí plánu.“ Řekl Smith. Předal míč Özilovi a řekl: „Co s tím chceš dělat?“ Doufejme, že odejde z klubu, zdůvodní to Arteta. To by uvolnilo trochu peněz, co se týká jeho mzdy.

„Dokud bude Özil v klubu, bude se o něm mluvit. Nevím, jestli by se v tomhle přestupním okně mohlo něco stát, není tam moc vazeb na nějaké kluby. Tuhle situaci bychom tu mohli mít ještě rok, než mu vyprší smlouva. Možná si tu na to zvykneme, ale nebude hlavní postavou ve svých plánech.“

„Je to něco, bez čeho by se Arteta obešel. Má toho na talíři dost i bez neustálých otázek na Němcovu budoucnost. Ale Arteta je rozhodný. Pokud usoudí, že se mu někdo nehodí, bez ohledu na to, kolik vydělává, nevybere si ho. To je silný management a myslím, že to Arsenal potřebuje.“

„Může zapadnout do Arsenalu? Ne, to si nemyslím. Tohle je éra v klubu, kde každý musí opravdu makat a neuvěřitelně tvrdě pracovat i bez míče. Özil svoji hru nezmění a myslím, že fyzicky není schopen udělat to, co po něm Arteta chce.“

„Možná to potrvá ještě rok, než klub opustí, ale budoucnost tu pro něj nevidím.“

/skysports.com/

Tags:

Komentáře

  1. Avatar photo
    spirki (karma: 2682) #1

    Arsenal se dostal do úzkých. Utekl mu Alexis jako jeden z nejlepších hráčů posedních deseti let a kdyby utekl i Ozil vedení by dostalo za uši. Takto mu přestřelili smlouvu a jsme nahraní.Ozil si to rád odsedí. Vždyt ještě před půl rokem byl brán jako obětní beránek Emeryho. A hleee je to tady zas.

    |
  2. GabrielMartinelliGOAT (karma: 1317) #1

    Arsenal and Juventus have been in intense talks regarding Alex Lacazette. [@AlexisBernard10]
    Lacazette wants to leave and join Juventus, Arsenal are still deciding whether to sanction the move.

    |
  3. Kozlik89 (karma: 2796) #1

    Toto byl bezpochyby nejhorší tah bývalého vedení a manažera… Nabídnout Ozilovy novou smlouvu … Jasný po bitvě je každý generál. ale já jsem z toho před těmi 3 lety nebyl nadšený, žě někomu jako Ozil dáváme takovou raketu, jen aby jsme si ho udrželi. Nevím proč to bývalé vedení udělalo, jestli si fakt mysleli, že nás bude Ozil táhnout a spasí nás, nebo věděli že končí a bylo jim to doslova u prdele. Ale tohle byla obrovská chyba která nás ročně stojí 18 milionů Liber… a co si budeme poslední 2 roky je nám Ozil dost k ničemu, taže suma sumárum. 36 mega vyhozených z okna. kdyby se tehdá prodal, i kdyby za pakatel, udělali bychom asi nejlépe.

    |
  4. Avatar photo
    WoX (karma: 2129) #1

    Jak rád bych si představil místo Mesuta tři nové hráče, kterým můžeme nabídnout (a stáli by za to), například 150/100/100 týdně

    |
  5. Marek (karma: 3614) #1

    Ozil je nepredajny on sa svojho platu nikdy nevzda na ihrisku je len škodu treba ho úplne izolovať od mužstva presne ako to MA urobil a počkať kým mu vyprší zmluva

    |
    • jirka (karma: 3526) #1

      Ozil prodejny je, ale jen v pripade ze bude chtit on. Pokud si rekne ok prestoupim ale chci mit minimalne stejne prachy jak v arsenale, tak je neprodejny.

      |
  6. jirka (karma: 3526) #1

    Vubec bych se nedivil kdyby ukoncil karieru pokud tady prosedi dalsi rok. Co tim chce jako dosahnout? Vzdyt to jde vse proti nemu. Kdo si vezme hrace ktery rok a pul nehra zapas a jeste chce obrovske prachy? To chce aby na nej fanousci buceli nebo co? On sam musi citit ze uz v tomto muzstvu nema misto, protoze jakym stylem chce hrat arteta na to on totalne neni.to chce tady jen tak rok prosedet?

    |
  7. TopseCrets (karma: 5191) #1

    Celej fotr, ten ojebal o prachy Mesuta, tak on teď ojebává taky, škoda že je to právě Arsenal
    Co čekat od cigána, takovej to byl pan hráč

    |
  8. HUcak (karma: 2) #1

    Když už má člověk to nevýslovné štěstí, že ho konečně nevidí ani na lavičce, tak o to víc o něm všude píšou ☹️

    |
  9. Avatar photo
    mcloro1 (karma: 181) #1

    Ako tu uz tu bolo pisane po vojne je kazdy general ale ja som toho turka tu nikdy nechce a vela ludi ma za to a jeho kritiku hejtovalo…no a mal som pravdu kvoli tomuto pseudo futbalistovi nemohol sa vratit Fabregas /neostali peniaze na jeho nakup/. Ktovie kde sme mohli by s hracom ktory tu vyrastal…

    |
    • Avatar photo
      jakub (karma: 879) #1

      ja mam z neho pocit ze s tym je viac nez ok- inak by chcel hrat. jemu musi ist len o prachy a tie dostane este v MSL a tam sa tolko nenabeha.
      cize si zarobi 350k u nas za NIC a podobne cosi potom za vyklus v lige ktora nikoho nezaujima. a vraj bez prace nie su kolace 😀

      |
  10. Avatar photo
    robes (karma: 1600) #1

    Určite mu treba zobrať no. 10 sú tam hráči ktorí si to viac zaslúžia, keďže som si istý bohužiaľ, že pán Mesut tu rok ešte odsedi pri playstatione

    |
  11. Maros (karma: 2) #1

    Lol tu su zas zvasty fakt o Ozilovi. Ze pseufutbalista, co sa este nedozvieme.

    A nemyslite si ze to najma suvisi s vedenim ako so samotnym Artetom? Po prichode Artety hraval Mesut kazdy zapas a v 2020 sme ani raz neprehrali ked hral. Urcite isla hra hore ale nie len kvoli nemu, kvoli vacsinou hracov.
    Len statisticky Ozil mal v priemere najviac key passess v zapase, a po Pepemu bol druhy, ktory vytvoril najviac sanci pre tim! A to nehral od Covidu ani jeden zapas. Ci sa budeme radsej divat na splaseneho Willocka ktory je akoze lepsia number 10, pls.

    Je to docela logicke, vedenie sa ho chce zbavit, nema dovolene hravat a chcu ho proste zlomit, nic ine v tom ja nevidim. Nie je to dobre ani pre nas tim, ani pre jeho sameho. Skoda, ze to tak skoncilo ale tento hrac by si mal zasluzit respekt nakolko po jeho prichode sa zacali vyhravat aspon tie FA cupy a jeho suhru so Sanchezom a Santim sme tu nemali velmi dhle roky.

    |
    • Avatar photo
      jakub (karma: 879) #1

      tak ako v inych veciach pozeram na pomer cena/vykon a v tomto smere je to najhorsi nakup arsenalu ever. rad by som videl kolko milionov nas stoji 1 jeho asistencia ci gol.
      Kamos bol velmi rad ze odisiel z realu. u nas zahral chvilu fajn ale mozme povedat ze nas vyslovene tahal za uspechom?

      |
  12. Zdeněk Procházka (karma: 672) #1

    Vypadá to, že Mesut v létě neodejde. Neprodejný „klenot“. OK, já se ptám..opravdu je tak špatnej, že nemůže ani střídat a na hřiště chodí Willock? To už fakt všechno zapomněl?
    Pokud mu platíme takovou „ránu“ a evidentně s tím ještě jednu sezónu nic neuděláme, tak ať si ty prachy „odpracuje“. Ať hraje každý nevýznamný zápas, ať hraje třeba za „béčko“, nebo třeba na hostovačce v Lutonu. Když už někoho platím, tak chci vidět kus práce! Videohry si může mastit až tady skončí. Teď ať maká jako nikdy!

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.