Metro : Marvin Martin a André Ayew v hledáčku Arsenalu

 


Arsenal připravuje nabídky za Marvina Martina a Andrého Ayewa hned, jakmile klub dostane platbu od Barcelony za přestup Cesca Fabregase.

Mistři Španělska právě dolaďují podmínky 35 miliónového přestupu a předpokládá se, že Fabregas bude představen v modročerveném dresu v pondělí.

Manažer Arsenalu, Arséne Wenger, se bude snažit část ze získaných peněz investovat do nových hráčů ještě před uzavřením letního přestupového okna a zaměřil  se hned na dva hráče z francouzské Ligue 1.

Arsenal už Sochaux informoval o zájmu o jejich špílmachra Martina. Prezident klubu Alexander Lacombe ovšem dal najevo nezájem o prodej třiadvacetiletého hráče.

Nicméně se Martin nechal slyšet, že se nebrání přestupu do věhlasnějšího klubu, s tím, že by odtud měl kratší cestu prosadit se do národního týmu Francie. Dostatečně velká nabídka by tak mohla vedení Sochaux o prodeji přesvědčit.

Zároveň Arsenal uvažuje o nákupu Andrého Ayewa v případě odchodu Samira Nasriho do Manchesteru City,  za něhož by měla klubová kasa Arsenalu zbohatnout o 23 miliónů liber.

Reprezentant Ghany má ve smlouvě s Marseille klauzuli v přepočtu ve výši 11,5 milionu liber – částka, která by jen těžko odradila Kanonýry.

Wenger se začal zajímat o tyto dva hráče poté, co padly naděje na příchod Valencijského záložníka Juana Matu a Jadsona ze Šachťaru Doněck.

 

/ metro.co.uk/