Mezinárodní povinnosti – 20 našich hráčů v akci

Startuje některými fanoušky proklínaná reprezentační pauza. Té se účastní 20 hráčů Arsenalu

 

Eduardo
Chorvatsko – Katar 3:2, 8. října
Kazachstán – Chorvatsko, 14. října

Do zápasu proti Kataru Eduardo nezasáhnul. V dalším zápase bude Chorvatsko po očku sledovat zápas v Ukrajině, kde bude hrát reprezentace Albionu. Pokud vyhrájí domácí, Chorvaté se posunou na třetí příčku a navíc by měli zápas k dobru. Šance na postup tedy stále žijí. Eduardo se zápasu nejspíše, díky svému zranění, nezúčastní.

Gael Clichy, Abou Diaby, William Gallas, Bacary Sagna
Francie – Faorské ostrovy, 10. října
Francie – Rakousko, 14. října

Velká francouzská enkláva se vydává za splněním postupové povinnosti. Les Bleus ovšem situaci nemají lehkou. Pokud nad Faorskými ostrovy vyhrají, budou mít druhou příčku jistou. Pokud prohrají, bude následující zápas s Rakouskem o všechno.

Cesc Fabregas
Arménie – Španělsko, 10. října
Bosna a Hercegovina, 14. října

Španělé, už jistí účastníci turnaje, si zatím drží úžasnou bilanci ve skupině. Prošli ji beze ztráty bodu. Arsenal vyšle do boje svého kapitána, který doufá, že naváže na svoji výbornou formu.


Thomas Vermaelen

Belgie – Turecko, 10. října
Estonsko – Belgie, 14. října

Pět porážek v řadě vyřadilo Belgii z bojů o Mistrovství světa. Thomas Vermaelen a jeho spoluhráči přívítají doma Turecko, a určitě budou chtít napravit svoji reputaci.

Phelippe Senderos
Lucembursko – Švýcarsko, 10. října
Švýcarsko – Izrael, 14. října

Švýcaři, vedoucí skupiny 2, by v případě výhry nad Lucemburskem měli jistou minimálně baráž. Pokud Lotyšsko remizuji v Řecku, bude mít Švýcarsko zajištěnou přímou cestu do Afriky.

Tomáš Rosický
Česká republika – Polsko, 10. října
Česká republika – Severní Irsko, 14. října

Skupina tři je nejtěsnější možnou skupinou. Jen San Marino, které je bez bodu, se už do Afriky nepodívá. Zbylé týmy mají pořád šanci. Češi už nemohou být první, ale pokud vyhrají nad Polskem a Severním Irskem, budou druzí. Češi nemají svůj postup ve vlastních rukách, musejí spolehát na to, že Slováci doma porazí Slovince.

Carlos Vela
Mexiko – El Salvador, 10. října
Trinidad a Tobago – Mexiko, 14. října

Mexiko je v dobré pozici. Minimálně budou hrát play off. Pokud ovšem vydřou ze dvou zápasů pouhý bod, zajistí si přímý postup.

Andrej Aršavin
Rusko – Německo, 10. října
Ázerbajdžán – Rusko, 14. října

Rusové mají také zajištěno minimálně play off. Pokud Rusové zvítězí nad Německem, ocitnou se v čele tabulky s dvoubodovým náskokem a se zápasem k dobru. Andrej Aršavin povede Rusko jako kapitán.

Nicklas Bendtner
Dánsko – Švédsko, 10. října
Dánsko – Maďarsko, 14. října

Dánové si mohou zajistit přímý postup, pokud vyhrají nad Švédy. Pokud však prohrají, ocitnou se na druhém místě a budou těžce bojovat o play off. Nicklas Bendtner a jeho spoluhráči si nesmějí dovolit zaváhat, může se totiž stát, že se na MS nemusejí kvalifikovat vůbec.

Aaron Ramsey
Wales – Bosna a Hercegovina, 10. října
Lichtenštejnsko – Wals, 14. října

Ramsey, nominován do U-21 vede skupinu se ziskem 10 bodů ze 4 zápasů. Wales si určitě bude chtít upevnit svou pozici dvěma vítězstvími. Po tomhle zápase odjede Aaron na utkání seniorské reprezentace. Ta se sice na MS objevit už nemůže, ovšem určitě bude chtít potěšit své fanoušky vítězstvím.

Alex Song
Kamerun – Togo, 10. října
Angola – Kamerun, 14. října

Kamerun vede skupinu A. Pokud porazí Togo a Maroko zvítězí v Gabonu, ukáže se Alex na MS. Pokud se tak nestane, kvalifikaci rozhodnou finálová kola v listopadu. Alex Song se už také pomalu připracuje na Africký pohár národů.

Emmanuel Eboué
Pobřeží slonoviny – Guinea, 14. října
Pobřeží slonoviny potřebuje v zápase remízu, aby se dostalo na MS. Emmanuel Eboué bude chtít se svými spoluhráči udržet výbornou bilanci, všechny zápasy vyhráli.

Armand Traoré
Malta – Franice, 9. října
Belgie – Francie, 13. října

Traoré se zúčastní kvalifikace U-21, která začal oteprve nedávno. Vítězství proti oběma soupěřům, by znamenalo posun na první místo. Armand Traoré zasáhne do obou zápasů.

Wojciech Szczesny
Lichtenštejnsko – Polsko, 9. října
Polsko – Nizozemsko, 13. října

Polská reprezentace U-21 cestuje do Lichtenštejnska a hostí Nizozemsko. Už teď má na kontě dvě výhry ze tří a bude se chtít vyhoupnout do čela. Wojciech nastoupí v obou zápasech.

Kierran Gibbs, Theo Walcott, Jack Wilshere
Anglie – Makedonie, 9. října
Stuart Pearce vybral do svého výběru U-21 trio hráčů Arsenalu, aby pomohli Anglii v bitvě s Makedonií. Očekává se, že všichni tři se v zápase objeví.

/arsenal.com/