Middlesbrough 1-1 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Pokažený víkend po pokaženém utkání. Pro jednou budu míň kritizovat a spíš hledat pozitivní věci. Ať si třošku odpočineme od toho lamentovaní honzice, stanleyho a podobných.

Almunia: 7 –
Pro něj vydařený zápas, ve kterém byl jistý při výbězích a zachránil nás od pohromy pěkným zákrokem proti Downingově střele.

Sagna: 7,5 – Pan obránce. Je pravda, že mu ve sprinterském souboji Downing jednou utekl, ale efektivita, s jakou zmiňovaného Downinga a nabuzeného Aliadiereho bránil, byla neuvěřitelná. Navíc, když si představím, kolik zbytečné práce mu přidělal mizerně hrající Denilson mi prostě vychází velmi nadstandartní výkon.

Djourou: 7,5 – Našlápl si do skvělé formy. Podává možná nejlepší výkony během celého působení u nás. Jistý 1 na 1. Důrazný ve vápně. S přesnými skluzy. Se svou momentální formou má na to, aby dostával přednost před Gallasem i Kolečkem.

Gallas: 7 – Nevinil bych ho z obrdženého gólu. Glassman do toho vletěl po hlavě se skvělým náběhem. Málokterý obránce by ho čistě zastavil. Pro Gallase navíc hovoří to, že jsme Borou opravdu do moc šancí nepustili. Naše obranná čtveřice konečně budí dojem kompaktnosti a důraz s jakým se vypořádali s těmi pár závary, které protivník měl, mě naplňuje optimismem.

Clichy: 7 – Přemýšlel jsem o menší známce, ale nakonec si tu 7 asi zaslouží. Nebýt těch maličkých chyb, které čas od času vyrobí, tak je žhavým aspirantem na zařazení mezi nejlepší levé beky (Těmi chybami ani tak nemyslím jeho sražený odkop, ale spíš jeho penaltový zákrok nebo občasné zaváhání v souboji 1 na 1). Ale pořád mi u něj něco chybí. Něco, co jsme mohli vidět u Cola, když u nás ještě hrál. A to sice to, že si náš levý bek sběhne až do vápna. Clichy má snahy útočit, ale myslím si, že kdyby šel o těch 15 metrů dál, byl by ještě mnohem platnější, než je teď.

Denilson: 4,5 – Za zápas si třikrát pěkně narazil. To je asi tak všechno pozitivního, co o tomhle hráči můžu říct. Na to, že u nás hraje jako takový supertalent, tak ztratil příliš mnoho balónů. Prohrál hrozně moc soubojů. Nabízel se vůbec někdy? Pamatuju některé zápasy z minulé a předminulé sezóny, kdy hrál skvěle. Bohužel letos stagnuje a celá záloha tím trpí.

Song: 5 – Hrozně zvláštní výkon. Předvedl mizernou rozehrávku. Předvedl spoustu prohraných soubojů. Ale zárověň spoustu těch soubojů vyhrál, což nikdo z jeho kritiků nezmiňuje. Ve spoustě situací byl tam, kde měl být. A je to momentálně náš jediný záložník, který dokáže jít po hlavě do souboje. A dokáže hrát velmi tvrdě a do těla. A narozdíl od Deniho dokáže hrát tvrdě a čistě zároveň.

Fabregas: 8 – MOTM. Co víc k němu říct? Skvělá myšlenka, skvělá rozehrávka. Škoda jen, že všechny situace vymýšlí pro ostatní a v záloze není nikdo, kdo by něco vymyslel pro něj. Takhle se nedostává ani do blízkosti soupeřovy brány. Natožpak ke střelám. Teď mě jenom zajímá, jak se k takovým výsledkům postaví jako kapitán.

Diaby: 7 – Hrozně moc chtěl dát góla. Jednou mohl nahrát Ademu před prázdnou, ale vzhledem k tomu, že si ten balón sám vybojoval, tak bych mu to odpustil. Ale i přesto, že se mu v zakončení nedařilo, tak předvedl skvelý výkon. Byl nalevo, byl ve středu hriště, byl napravo a narážel si se Sagnou. Byl ve vápně a směrem dozadu byl mnohem platnější, než jeho kolega napravo. Škoda jen, že pořád není v optimální formě. Škoda těch zahozených šancí. Škoda, že nedokáže úplně kontrolovat, kam všude ty svoje nohy strká, což by se nám v budoucnu mohlo vymstít v podobě mnoha karet pro tohodle hráče.

Persie: 6,5 – Málokdo ocení, kolik toho udělá směrem dozadu. Pamatuju na pár protiútoků, které začaly tím, že Persie vybojoval balon ve středu hřiště. Konečně se nebojí obejít jednoho nebo i víc hráčů. Bere na sebe víc a víc zodpovědnosti, což je dobře. Ale toho góla prostě nedal, i když ho dát měl.

Ade: 6,5 – Dlouho jsem přemýšlel, co mu dát. Ale vyšší známku mu za to, že ho hráči Borou nehlídali při rohu a Cesc mu naservíroval genialní balón, dát nemůžu. Možná by se předvedl víc, kdyby nebyl útok tak odříznutý od zálohy.

Když se tak dívám na svoje hodnocení tak vesměs chválím. A stojím si za tím co jsem napsal, protože většina hráčů jako jednotlivci hrála dobře. Bohužel to nefunguje, když mají něco předvést jako tým. Možná je chyba v počtu zraněných, možná je chyba v přístupu hráčů, anebo je někde úplně jinde. Ale vinit z těchto výsledků Wengera je podle mě docela nemístné. Loňský tým byl hodně silný a měl na to vyhrát titul nebo jinou soutěž. Od letošního se liší pouze tím, že Wenger vložil svou důvěru naplno do hráčů jako Denilson, Nasri nebo Song. A to ho chcete vinit z toho, že hráči ještě nebyli připraveni na tlak, který je u nás vyvíjen na základní sestavu? A i kdyby jste chtěli vinit Wengera z toho, že věří hráčům jako Denilson, tak si uvědomte, že takový Denilson je na každé pozici, na které hraje, třetí až čtvrtý v pořadí. Je to sice strašně otřepaná fráze, ale prostě letos hraje zase spousta věcí proti nám a my se s tím nedokážeme vyrovnat.