Mikel Arteta po demolici Orlů.

Po drtivém vítězství 5-0 nad Crystal Palace odpovídal na dotazy ohledně standardních situací, zraněních, brankách a jejich rozdělení v týmu a mnoho dalšího.

o dnešním úspěchu při standartních situacích…
Jsou velmi důležité. Pravda je, že v posledním týdnu jsme zrovna standardky trénovali méně než ostatní aspekty hry. A to je ta krása, pracovali jsme na spoustě věcí, které se udály a trénovali jsme je opravdu poctivě. Jsem rád za čisté konto, protože se nám to v posledních zápasech příliš nedařilo. Nedávali jsme moc branek a to, že se o ně hráči takhle podělili, může mít na tým opravdu dobrý vliv.

proč byl střídán Declan Rice…
Cítil se trochu vyčerpaný. Nevím o který sval přesně šlo, ale když nám to řekl, tak jsme za stavu 3-0 samozřejmě nechtěli nic riskovat. Stejně to bylo u big Gabiho. Cítil menší potíže, v prvním poločase podstoupil jeden souboj a pak ho to trochu trápilo, takže to byl také správný moment na to, abychom jej vystřídali.

o proměňování šancí po dvou brankách z rohu…
Je skvělé, že se dokážeme prosadit různými způsoby, obzvláště proti týmu, který brání v hlubokém bloku, abyste se prosadili, musíte provést vše naprosto dokonale. Někdy otevřete obranu soupeře tak, že vnesete do své hry trochu chaosu, ale je to samozřejmě složitější. Dnes se nám to podle mě dařilo opravdu dobře protože Palace muselo změnit své návyky a tím jsme si otvírali různé prostory k útočení.

zda požadoval od našich středních obránců více branek…
Absolutně a Gabriel tu schopnost a timing má. Centry byly také dobré, navíc jsou zde další, kteří mají také schopnost dát více branek, například Wilo. Nemáme v týmu hráče, který dá 30 nebo 40 branek, musíme se o ně v týmu podělit, což je pro tým dobré.

o plynulé hře, která předcházela naší třetí brance…
Celá akce, čtení hry, chování útočících hráčů a individuální akce Gabbyho, kdy zahrál míč ve správný čas a ve správném tempu před obránce Leovi. Ten potom udělal to, co je pro něj typické. Ve vápně je tak soustředěný, čím blíž je bráně, tím je klidnější a jeho rozhodovací proces a provedení bylo naprosto špičkové.

o sebevědomí, které díky dvěma brankám může Martinelli získat…
Myslím, že mu to opravdu pomůže. Někdy si projdete takovým obdobím a v posledních dnech jej navíc na během tréninku trápil menší problém, takže nebyl úplně fit, dodá vám to energii, změní to vaše vnímání. Tak to prostě je.

zda po zápase mluvil s Georgem Grahamem, který byl známý pro své branky ze standardek…
Ne, ještě jsem neměl tu šanci.

o současném plánu před naším dalším zápasem, který je až za 10 dní…
Postarat se o naše hráče a dopřát jim odpočinek. Momentálně nám dost hráčů chybí, takže na některé hráče musíme být velmi opatrní, obzvláště na ty, kteří toho v poslední době hodně odehráli. Máme dobré tréninkové bloky, někdy trénujeme opravdu tvrdě, jindy se zaměřujeme na přípravu na zápas, takže tento prostor se musíme snažit využít na maximum.

/arsenal.com, twitter.com/