Mikel Arteta po remíze s MU

V sobotu jsme odehráli duel proti Manchesteru United. Z utkání si obě mužstva odnesli bod po zasloužené remíze. Jaký na to měl názor náš manažer?

zda jde o získaný bod nebo dva ztracené…
Myslím, že to je férový výsledek. Oba manažeři si asi myslí, že zápas mohli vyhrát. Byl to velký zápas. Hráli jsme tváří v tvář. Oba týmy chtěly zvítězit. Nikomu se ale nepodařilo skórovat, takže bylo nemožné vyhrát. Fakt, že jsme neměli k dispozici tři z našich nejlepších hráčů, měl samozřejmě dopad na hru, ale jsem opravdu spokojený s hráči, kteří nastoupili, jak se snažili a hlavně, jak se zápas nakonec vyvíjel. V druhé půli jsme byli opravdu dominantní a měli jsme velkou šanci zápas vyhrát.

o tom, proč je Aubameyang v karanténě…
Dodržujeme pravidla a protokoly, které říkají, že jej nemůžeme využívat. Musíme to respektovat, doktoři situaci sledují.

zda je to kvůli návštěvě nějaké jiné země nebo byl vystaven koronaviru…
Je to proto, že měl jisté rodinné záležitosti, u kterých musel být přítomen. Toto jsou důsledky.

o zlepšení týmu v druhé půli…
No, udělali jsme pár změn v jistých věcech tak, abychom byli efektivnější, byli jim blíž, byli efektivnější ve vysokém napadání a oblastech, kde bychom mohli získat míč a díky tomu měli lepší strukturu k útočení. Byli jsme větší hrozbou, neodevzdávali jsme jim tolik míč po jeho zisku a měli jsme více prostoru pro náběhy, v první půli se nám to moc nedařilo, což vás může proti United stát draho.

o Emilu Smithu Roweovi…
Ano. Odehrál velmi dobrý zápas. Dokonce v první půli, když se dostal ke hře, tak dokázal udělat opravdový rozdíl. Myslím, že zrychluje tempo a rytmus týmu, když je na míči a v obraně taky tvrdě pracoval. Celkově předvedl opravdu solidní výkon.

zda by mohli Mustafi, Nelson a Maitland-Niles opustit klub…
No, probíhají zde nějaké rozhovory. Se všemi hráči jsem mluvil o jejich situaci, protože jsou si vědomi svého herního času, který samozřejmě chtějí mít vyšší. Chci jim pomoct, klub jim chce pomoct a snažíme se najít řešení, ale nevím, zda to bude tento případ nebo ne.

o tom, kam nás může dostat forma a týmový duch…
Nevím, ale dáme do toho opravdu vše. Myslím, že tým se nyní náchází ve skvělém rozpoložení a myslím, že se posunujeme správným směrem. Všichni hráči chtějí napomoct týmu a plánu, který jsme si určili, vypadají nadšeně, takže je v tomto případě musím popostrkovat kousíček po kousíčku tak, aby věřili, že sezóna pro nás může skončit opravdu dobře.

o Luizově oslavě defenzivního zákroku…
Ano, protože při obraně vlastního vápna musíte riskovat, musíte být nemilosrdný a musíte být agresivnější než když útočíte do soupeřova pokutového území, protože to může mít obrovský vliv na výsledek. Myslím, že každý v těchto situacích brání jako o život, což po nich i požaduji. Když to pak máte takto, je vždy těžké vás porazit a získáte tolik čistých kont, jako teď získáváme my.

/arsenal.com, twitter.com/