Mikel Arteta po vítězství nad Bodo/Glimt

Ve čtvrtek pokračoval náš skvělý vstup do skupinové fáze Evropské Ligy. Na domácím stadionu jsme si poradili s Bodo/Glimt 3-0 i přes osm změn v základní sestavě. Mikel byl celkově s výkonem týmu spokojený, ale prohlásil, že je zde stále spousta prostoru pro zlepšení.

jak hodnotí náš výkon…
Každý zápas je těžké vyhrát a dnes jsme udělali hodně změn a dali šanci hráčům, kteří si to plně zaslouží. S výsledkem jsem opravdu spokojený, dali jsme tři branky a udrželi čisté konto, ale jsem si plně vědom toho, že spoustu věcí můžeme dělat lépe. Hlavně to, jak jsme v určitých částech zápasu nedokázali dominovat hře.

o tom, proč udělal brzy po poločase tři střídání…
No, někteří z těch hráčů toho moc zatím neodehráli a začínali být unavení. Někteří hráči zase potřebovali minuty bez toho, abych je nevyčerpali na neděli, takže to fungovalo celkem dobře.

o Kjetilu Knutsenovi…
Jak jsem řekl včera, když se podíváte na to, co jeho tým dokázal, jaké předvádí výkony a jaké mají výsledky, tak si zaslouží velké uznání. Za to, jakým způsobem zde chtěli dnes hrát a jak byli odvážní. Jsou náročným soupeřem, opravdu dobře organizovaný tým, líbí se mi.

o tom, jaký další krok musí udělat hráči, aby se dostali do základní 11 pro PL…
To stejné co ostatní, být stále lepší a lepší. Stále je zde spousta věcí, které musíme zlepšit individuálně i kolektivně, musíme si udržet své standardy co nejvýše a pokusit se dostat na vyšší úroveň.

o tom, co jsme dnes večer mohli udělat lépe…
Měli jsme určité zbrklé fáze a nevyhráli jsme dostatek soubojů. Po zisku míče jsme jej nedokázali patřičně udržet, takže se z toho stal opravdu otevřený zápas nahoru dolů. Abyste měli zápas ve svých rukou, musíte lépe kontrolovat hru. Nezvládli jsme dát dohromady 10 nebo 15 přihrávek v kuse příliš častokrát a dostat tak míč častěji do útočné třetiny. V útočné třetině jsme byli opravdu efektivní a byli jsme hrozbou, chyběla tomu ale konzistence a správné načasování, kluci toho spolu ještě tolik neodehráli.

zda bychom měli být nadšení z Fabia Vieiry…
Ano, viděli jste jeho kvality. Pokaždé, když je blízko vápna, představuje hrozbu, opravdu inteligentní a odvážný hráč. V bránění ještě toho potřebuje dělat více a pochopit lépe její organizaci protože je klíčová, když hrajete proti týmům s dobrým držením míče.

o obdivuhodném nasazení Jesuse poté, co naskočil na hřiště…
Miluji jeho mentalitu. Nezáleží na tom, jak dlouho hraje, kdy hraje nebo na jaké pozici. Vždy do toho dá absolutně všechno. Vidíte, jak na hřišti presuje, změní to celý tým. Stejně tak jeho energie. Dnes před třetím gólem předvedl neskutečnou akci.

zda to jen dokazuje přístup celého týmu…
No, obzvláště když to předvádí on. Vyhrál za posledních 5 let všechno, představte si, co musí udělat ostatní, sledujte jej protože on bude vždy na tom správném místě.

o tom, že poslední domácí zápas EL byla porážka a zda preferuje večery, kdy jde vše podle plánu…
No, je to v DNA tohoto klubu. Samozřejmě jsme zvyklí na jiné evropské večery, ale bylo skvělé hrát za světel, před plném stadionem, který podporoval tým. Musíme opět začít vytvářet takovéto momenty protože jsou opravdu speciální.

zda má obavy z nabitého programu a jak jej budeme zvládat…
No, samozřejmě máme plán. Ale je to fotbal, spoustu okolností nemůžete ovlivnit a které určí, zda použijete toho nebo toho hráče. Nikdo tohle předtím ještě nezažil, takže je to pro nás trochu neznámá oblast. Budeme se připravovat a budeme se snažit chránit zdraví našich hráčů.

co jej nejvíce potěšilo na výkonu Eddieho…
Když poslal míč do sítě, to je pro manažera ten nejlepší moment. A samozřejmě jeho nasazení, přístup, je prostě fenomenální. Je takový přirozeně a dělá to pokaždé.

zda je Eddie skvělý druhý útočník…
Můžu říct jen to, že jsem opravdu šťastný, že jej v týmu mám. Má kvality, aby hrál za tento klub ať už od začátku nebo jako střídající hráč. Všichni milujeme jeho přístup a kvality, které má. Jsme opravdu rádi, že je máme.

o jeho úchvatné střelecké formě a zda je těžké jej vynechat ze soupisky…
Je to těžké a dobré je, že dnes jich mohl dát i více. Hrál si skvěle, ale co si mohl udělat lépe? To je jeho mentalita, tam jej chceme dostat. Můžete vidět, že za poslední rok nebo dva udělal obrovský progres a stále je prostor ke zlepšení.

co jej nejvíce zaujalo na soupeři…
Jak měli jasno a jak odvážní byli v tom, co chtějí hrát. Přijeli sem a chtěli hrát stejně jako hrají venku nebo doma proti jakémukoliv soupeři, za to si pravděpodobně zaslouží uznání manažer. Opravdu si věřili. Jsem velmi dobrým týmem.

/arsenal.com/