Mikel Arteta před Bournemouthem

Na páteční předzápasové tiskovce se novináři tázali Mikela na zdravotní stav hráčů,

o novinkách v týmu…
Všichni jsou OK. Jak jste viděli, Cedric, Fabio a Emile hráli za U-21 a vypadají fit, celý týden s námi i trénovali, takže jsou k dispozici.

o aktuální sebedůvěře týmu…
Je skvělé vyhrát a předvést výkon, který se nám zrovna povedl, ale jde jen o dva zápasy. Celá sezóna je ještě před námi. Soustřeďme se na následující zápas, na to, co musíme udělat a na oblasti, ve kterých se můžeme zlepšit.

o tom, jak velkou výzvu Bournemouth představuje…
Bude to opravdu těžký zápas. Už jsem tam byl hodněkrát a vím, jak těžké to tam je. Očekáváme, že atmosféra bude hektická. Jako tým jsou zvyklí vyhrávat protože loni zažili opravdu úspěšnou sezónu. Znám Scotta Parkera velmi, velmi dobře a vím, že nám to opravdu znesnadní.

o styl hru našeho soupeře…
Myslím, že je to dobrý mix toho, co Bournemouth hrával, a toho, jaký je Scott manažer. Myslím, že tým posunul opravdu pozitivním směrem. Mají naprosto jasno v tom, co chtějí hrát a hrají tak proti každému soupeři. Za to co dělají, si zaslouží uznání.

o trenérské filozofii Scotta Parkera…
Vždy jsem ho jako hráče obdivoval, jeho charakter, osobně jej znám velmi dobře a jsem rád, že se mu daří. To, jak se prezentuje a jakým stylem chce hrát – myslím, že pro fotbal je skvělé mít manažery, kteří chtějí hrát takto a přeji mu to nejlepší… kromě zítřka!

o začátku Gabriela Jesuse v našem dresu…
Asi největší rozdíl od doby, kdy jsem s ním naposledy pracoval, je jeho vyspělost. Samozřejmě, uplynulo pár let, nabyl spoustu zkušeností a jak jste zmínil, zlepšil se i jeho jazyk. Má zde jinou roli, to můžete cítit okamžitě. Jsem rád, že se mu daří a jeho výkony pomáhají týmu.

zda dobrý start do sezóny mění přestupové plány…
Ne, jsme stále ve stejné pozici. Trh nám dává spoustu informací a někdy se vám nepovede, co byste chtěli. Soustředíme se ale na hráče, které momentálně máme a na to, jak z nich dostat to nejlepší.

o zájmu Nice o Nicolase Pepého…
Vždy budeme informovat až v ten správný moment. Diskutujeme o tom, že máme širokou soupisku, udělali jsme nějaká rozhodnutí některé hráče jsme nechali jít. Dokud se okno neuzavře, s každým hráčem je cokoliv možné.

zda může jít AMN na hostování…
Znovu, toto řešíme osobně a uvnitř klubu.

zda je něco nového o Hectoru Bellerinovi…
V tuto chvíli ne. Nic nového a je to stejné jako u ostatních.

o Granitu Xhakovi a jak je na něj hrdý…
Nepotřebuje kapitánskou pásku, aby byl jeden z lídrů. Je to jeho osobností a profesionálním přístupem, to z něj činí speciálního hráče. Myslím, že je pro tým velmi důležitý. Dokazuje to. Potřebujeme, aby dál předváděl takové výkony nebo ještě lepší.

o tom, co si pamatuje ze svého prvního zápasu jako manažer proti Bournemouthu…
Pršelo a já hodně zmokl! Byl jsem nadšený a nervózní a moc jsem se těšil na to, co přijde. Zdá se to strašně dávno.

o nové smlouvě pro Bukayo Saku…
Jsem si velmi jistý v tom, že my, jako klub, Bukayo a jeho rodina a jeho agent jsme na jedné lodi v tom, čeho chceme dosáhnout. Chtěl bych to mít hotové protože nechci, aby se žádný hráč něčím nechal rušit uprostřed sezóny, tyhle věci ale zaberou čas a musíme na to jít tou správnou cestou.

o širokém kádru…
Myslím, že první tři nebo čtyři týdny jsou trochu ošidné protože hrajeme jenom jednou týdně, žádná Evropa, žádné poháry a musíme zvládnout frustraci některých hráčů. Ale sezóna je dlouhá a každý svou příležitost dostane.

/arsenal.com/