Mikel Arteta před Chelsea

Mikel Arteta se opět vrátil před kamery tisku na pondělní tiskové konferenci. Již v úterý nás čeká náročný výjezd na Chelsea.

Náš hlavní kouč diskutoval o posledním vzájemném zápase, lednovém přestupovém okně či Eddiem Nketiahovi.

o tom, co se naučil o svém týmu od posledního duelu proti Chelsea…
No, stala se spousta věcí a zdá se to déle než jeden měsíc, abych byl upřímný, s počtem zápasů, tréninkových dní a množstvím věcí, které se udály. Ano, změnilo se hodně věcí, vidím spoustu pozitiv co se týče reakcí a prvků, které hráči předvádí na hřišti. Podařilo se nám změnit trochu atmosféra a energie, vztah a chemie s našimi fanoušky, což pro nás bylo obrovsky důležité. Takže ano, s ohledem na výsledky by to mohlo být trochu jiné. Myslím, že jsme měli opravdu smůlu a existují další aspekty, které to také ovlivnili, obecně ale ano.

o Eddiem Nketiahovi a jak velká může být jeho role…
No, to záleží na okolnostech: dostupných hráčích, jeho výkonech, způsob, jakým trénuje, vliv, který má na hřišti když pokaždé nastoupí. Je to mladý hráč, ale musím se k němu chovat jako ke komukoliv ostatnímu. Stavím ho v zápasech, protože si myslím, že si to zaslouží, jak trénuje, jak každý den ukazuje, jak moc to chce, to vše záleží na něm.

o Lacazettovi a jeho prohlášení, že jsme byli „naivní“ a musíme být více „nepříjemnější“…
Ano, myslím, že je to součást zápasového plánu. Myslím, že jsou věci, které jsme mohli udělat lépe, dostat soupeře více pod tlak, dostat míč do určitých míst, kde bychom s ním mohli odpočívat a lépe kontrolovat hru. To přijde, pro nás je tento proces stejně tak důležitý, protože se můžeme o těchto situacích mnohé naučit.

zda je těžké hráče přesvědčit o tom, že se věci ubírají správným směrem…
Nemám ten pocit. Myslím, že zpětná vazba, kterou dostávám je více pozitivní. Oni ví, když prohrajeme, ty důvody a že jsou různé aspekty, které můžeme či nemůžeme ovlivnit. Uvědomují si to.

o tom, co se naučil o svém týmu od předchozího zápasu s Chelsea…
Je to jiné, než předtím. Líbilo se mi těch úvodních 30 nebo 35 minut a způsob, jakým jsme hráli. Jak jsme byli agresivní, jak jsme na ně chtěli útočit a dostat je pod tlak – je to způsob, kterým jsme chtěli hrát. Potom jsme udělali trochu krok dozadu. Změnili systém a pro nás to bylo náročnější se s tím vyrovnat. Začali jsme bránit hlouběji, aniž bychom jim něco umožnili a měli pár skvělých příležitostí v rychlém brejku. Myslím, že fyzicky to pro nás bylo v tu chvíli těžší držet stejnou úroveň z hlediska energie. Proti Chelsea je to klíčové.

zda je to způsob, jak přistoupíme k úternímu zápasu…
Nezáleží, kam jedeme, mou ambicí je jít kamkoliv a zvítězit pomocí naší hry. Chceme jít pokaždé stejným směrem se stejnými úmysly.

zda je o zápas, který je nutné vyhrát pro zachování šance na top čtyřku…
Je to opravdu důležité. Pro nás je velmi, velmi důležité zvítězit, abychom o tom mohli bojovat. Také zápas, který jsme hráli doma, mohl udělat velký rozdíl a byli jsme tomu velmi blízko. Zítra potřebujeme vyhrát.

zda jsou blízkou k nějakému podpisu nového hráče…
Od víkendu se vůbec nic nepohnulo.

o spojení s Layvinem Kurzawou…
Není co říct o žádném konkrétním hráči. Až budeme mít nějaké další informace, dáme vám vědět.

zda můžeme projít lednem bez jakéhokoliv nově příchozího…
Je to možnost, ano.

zda byl byl nešťastný, kdybychom nikoho nepodepsali…
Nebylo by nešťastné, muselo by se ale jednat o někoho, kdo může týmu opravdu pomoct a udělat v týmu rozdíl a ne aby to bylo jen o tom, že někoho přivedeme.

o bitvě o top čtyřku…
Všichni mají problém zvítězit vícekrát po sobě, liga je velmi vyrovnaná tuto sezónu, proto nejsou rozdíly příliš velké. Stále nás čekají ještě čtyři měsíce a stát se může hodně věcí, hodně zápasů mezi top týmy se ještě odehraje, takže si myslím, že se to ještě změní.

zda je nejlepší sázka v této sezóně na ligu nebo EL…
V tuto chvíli to nevíme, pro mě je jediný způsob, jak toho dosáhnout, pracovat každý jednotlivý den na zlepšení našich hráčů a na tom, aby se cítili pohodlně na hřišti a s nápady, které dáváme dohromady. Předvést pokaždé co nejlepší možný výkon, a to nás dostane co nejblíže v každém zápase. Dívat se dál je těžké a nerealistické.

zda se Martinelli připojí k týmu Brazílie nebo ne…
To je něco, o čem v klubu diskutujeme, stejně tak i s Gabim. Až něco budeme vědět, řekneme vám to.

zda se díval znovu na zápase s Chelsea z minulého měsíce…
Vždy se zpětně díváme na naše zápasy a očividně když hrajete spolu znovu v krátkém čase, musíte se podívat na věci, které se staly, a také na důvody proč. Myslím, že můžeme některé věci zlepšit, takže se na to samozřejmě znovu podíváme.

/arsenal.com/