Mikel Arteta před malým londýnským derby s Crystal Palace

V sobotu nás opět čeká PL a výjezd na Selhurst Park, kde se utkáme s domácími Eagles. Mikel Arteta se tak opět posadil ve čtvrtek před novináře a odpovídal na jejich dotazy.

o tom, jaký je rozdíl mít na trénink celý týden…
Aspoň jsme měli čas natrénovat pár věcí, které chci začít implementovat. Je příjemné mít trochu více hráčů, někteří po zranění, mít větší skupinu a nemít pouze zápas, pozápasový trénink, zotavení a předzápasovou přípravu. Takže jsem za to rád a když je počasí ještě takové, o to je to lepší.

o výzvě, které jej čeká proti týmu Roye Hodgsona na Selhurst Parku…
Pokaždé když jsem tam hrál, tak jsem trpěl. Vždy to bylo těžké. Je to velmi náročný stadion. Jde o manažera s neskutečnými zkušenostmi a co tam předvádí, je velmi zajímavé a bude to těžké.

o novinkách v týmu…
Není nic nového, opravdu, nemyslím si, že se nám na soupisku někdo vrátí, máme pár hráčů, u který je to pravděpodobně 50 na 50 pro následující zápas, ale nic dalšího.

jak je na tom Héctor Bellerín…
Hector je na tom trochu lépe. Částečně dnes trénoval s týmem, ale ještě to není úplně stoprocentní.

o tom, co se změnilo od chvíle, kdy tým převzal…
První věc, kterou jsem chtěl změnit, byla energie okolo týmu a klubu. Je to trochu lepší než to bylo nebo mnohem lepší, řekl bych. Samozřejmě fakt, že vyhráváme zápasy, pomáhá a také na trénincích vidím mnohem více to, co jsem chtěl od svého příchodu vidět.

co by se mohl naučit od Hodgsona…
Od Roye? Absolutně všechno. Je neuvěřitelné, jak se dokáže vypořádat se situacemi. Žít pod takovým tlakem po tak dlouhou dobu, způsob, jakým to zvládá, jak se sám chová, jak přesvědčivě vystupuje, jak jej všichni okolo respektují, hráči, kluby, je neskutečné. Cítím k němu velký obdiv.

zda se v tomto měsíci dočkáme nějaké výrazné investice do týmu…
Nevím, neočekávám velké věci. Očekávám velké věci od hráčů, které mám v tuto chvíli v týmu, hráčů, kteří se vrací ze zranění. To jsou mé největší očekávání od mého týmu. Pokud najdeme něco, co by nám pomohlo projít sezónou s větší rovnováhou v určitých místech, určitě tu možnost zvážíme.

zda aktivně hledáme posílení týmu…
Ano, samozřejmě musíme pořád hledat protože máme některé ošklivé zranění a hráči budou mimo delší dobu. Musíme se podívat, zda dokážeme najít možnosti i tady.

o potenciálním odchodu Emila Smithe Rowea na hostování…
Zvažujeme situaci u tří našich mladíků. Vyhodnocujeme všechny nabídky, které mají z různých klubů, kde by jim to sedělo více a zda je pro ně ten správný čas udělat další krok. V následujících několika dnech vám řekneme přesně, co se bude dít.

zda jsou ti další dva mladíci Tyreece John-Jules a Eddie Nketiah…
Ano. S Eddiem je to stejná situace. Sedl jsem si s ním a velmi mě zaujal. Myslím, že to pro něj byla skvělá výzva, pracovat v prostředí Leedsu. Myslím, že se z něj stal lepší hráč, více soutěživý. Rozhodnutí je teď takové, zda je lepší poslat jej pryč na dalších pět měsíců, zjistit jeho potenciál a mít jej připraveného na další sezónu nebo si ho nechat zde. To musíme v několika následujících dnech prodiskutovat.

zda začneme proti Palace stejně pomalu jako proti Leedsu…
Doufám, že ne! Nezačali jsme pomalu dnes ráno, takže doufám, že to nebude tento případ.

o tom, jaká byla reakce na trénincích v posledních dnech…
Velmi dobrá. Upřímně, trénují velmi, velmi dobře. Týmových duch se zvedl, úroveň sebevědomí je dobrá a vypadají dobře.

zda je překvapen, kolik penalt mělo Palace proti Arsenalu…
Je to jedna z věcí, na kterou si musíme dávat velký pozor, stoprocentně. Známe Wilfrieda a o jaký talent se jedná. Když se dostane do situace jeden na jednoho, víme, co dokáže. Samozřejmě to bude součást herního plánu.

zda by rád měl Wilfrieda Zahu v týmu…
Myslím, že je to úžasný hráč a vliv, který měl za posledních pár let v Premier League je fenomenální. Jeho schopnost vytvářet si sám šance je unikátní.

o Martinellim a zda zmešká nějaké zápasy kvůli povinnostem s týmem Brazílie U-23…
No, uprostřed sezóny není pro hráče nikdy ideální jet na takovýto turnaj. Prodiskutujeme s klubem, zda je to pro něj povinné, zda tam chce hráč opravdu jet a potom se rozhodneme.

zda je čas na to, abychom si vytvořili správnou formu před zápasem s Chelsea…
Je to jediná možnost, kterou máme. Chceme toho dosáhnout, potřebujeme získat několik zápasů a musíme začít teď.

zda si myslí, že musíme prodat, abychom mohli teď někoho koupit…
Nemyslíme o prodejích. V tuto chvíli nemáme na stole nic konkrétního, jak jsem řekl, soustředíme se na hráče, které máme. Toto přestupové okno je trochu zrádné, nakonec se může něco stát. Ale nevím kterou cestou.

/arsenal.com/