Mikel o vítězství, intenzitě utkání, absencích a Trossardovi.

Arsenal zakončil svou americkou tour vítězstvím 5-3 nad Barcelonou a před návratem do Londýna si stihl dát ještě jednu tiskovku náš boss, Mikel Arteta.

Dvě branky Leandro Trossarda a trefy Saky, Havertze a Vieiry nám zajistily vítězství nad katalánci a zároveň šťastný let domů z LA.

o fyzickém podání našich hráčů…
Stal se z toho pomalu soutěžní zápas – po prvním zákroku, po první brance. Samozřejmě těch 70 tisíc fanoušků pomohlo vytvořit skvělou atmosféru. Jsou to elitní hráči, všichni chtějí vyhrát, nakonec to bylo na přátelské utkání trochu vyhrocené, abych byl fér. Zároveň si ale myslím, že všem, kteří se dnes přišli podívat na zápas, jsme předvedli pěkné utkání.

o absenci Flo Baloguna…
Nebyl k dispozici – měl drobné zranění chodidla, ani s námi netrénoval, nemohli jsme jej využít, to je ten důvod.

zda má Flo v týmu svou roli…
Ano, musíme se na to podívat. Ale hlavně musí být fit a k dispozici, aby mohl získávat minuty na hřišti.

zda je toto Arsenal, který budeme vídat v této sezóně…
Tak chceme proti rivalům hrát. Budeme hrát stejně všude kam pojedeme a dáme do tho vše.

o tom, že by Xavi překvapený intenzitou zápasu…
Nakonec je to o hráčích. Hrajeme před 70-80 tisíci fanoušky a když jde o tohle, jakmile zápas začne, hráči se mohou vzepřít trenérům a dělat si co chtějí od prvního faulu, od prvního souboje, začnou hrát intenzivněji čím dál tím víc.

o tom, že má k dispozici silný tým a zda vidí nějaký potencionální přestup…
Máme 30 hráčů, což je neudržitelné, samozřejmě trh je stále otevřený a stát se toho může hodně – ale my jsme připravení. Jsme opravdu spokojení s týmem, který momentálně máme, samozřejmě ještě máme co zlepšovat s ohledem na to, co chceme předvádět v zápasech a musíme to udělat. Celkově jsem s týmem spokojený.

zda bude mít velký vliv na sezónu to, že si hráči mezi sebou rozdělují branky…
Nevím, musíme dát tolik branek, kolik to bude možné. Pokud najdeme někoho, kdo dá 25, 30, 40 branek, tak to bude skvělé. Dnes Gabby branku nedal, ale byl to ten nejlepší Gabby, jakého jsem viděl v posledních několika měsících. Dával týmu energii, víru, vytvářel hromadu chaosu, spoustu dobrých momentů – všichni byli díky němu lepší a jsem s ním moc spokojený.

Stejně tak vliv Kaie, proto hraje, má tu kvalitu, spolu s tím, kde se pohybuje i Leo. Máme v útoku spoustu možností a hráči budou muset soupeřit a přidělat mi příjemné starosti.

o absenci Declana Rice a Oleksandra Zinchenka…
Dec dostal na tréninku velký kopanec a nechtěl to riskovat, necítil se dost komfortně aby trénoval včera ani dnes, rozhodli jsme, že hrát nebude. Alex měl bohužel znovu svalové zranění. Už se do toho vrací a myslím, že bude brzy opět fit, je ale škoda, že s námi nemohl být celou tour.

o výkonu Trossarda…
Je skvělé vidět jej, jak se prosadil – opravdu tvrdě pracoval. Na předsezónní připravu se vrátil v opravdu skvělé kondici. Je hráčem, který nám dává na křídle něco úplně jiného než ostatní křídla, je neskutečně univerzální a jsme díky němu na té pozici nepředvídatelní. Je to skvělé a bude to dobré pro jeho sebevědomí, to je jisté.

/arsenal.com/