Mikelova tisková konference po zápase s Crystal Palace

Poté, co Mikel Arteta sledoval, jak jeho tým pokračuje ve vítězstvích na začátku sezóny 2023/24, dorazil do místnosti pro tiskové konference v Selhurst Parku, aby novinářům odpovídal na jejich otázky.

Boss hovořil o různých tématech, včetně vítězství, budoucnosti Gabriela, výkonu Declana Rice, VARu a zahrávání penalt.

o vítězství…

Bylo to skvělé, absolutně skvělé. Když sem přijedete, bývá to tu opravdu těžké. Když jsme hráli 11 vs 11 hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Vytvořili jsme si dost šancí, dvě velmi velmi dobré šance, které normálně dáváme, jsme promarnili, ale nevzdali jsme to. Pokračovali jsme tak, jak jsme chtěli. Eddie nám vybojoval příležitost jít do vedení, dali jsme penaltu a pak jsme museli půl hodiny pokračovat v desíti, což je samozřejmě komplikace, kterou jsme si nepřipravili.

Museli jsme se přizpůsobit a myslím, že hráči pracovali fantasticky, protože jsme nic nevypustili. Střídající hráči byli skvělí. Způsob, jakým do zápasu vstoupili, ta koncentrace, zaměření na to, aby pomohli týmu a změnili dynamiku hry, z toho jsem opravdu šťastný.

o druhé žluté kartě pro Tomiyasua…

Raději to nebudu komentovat, protože pro mě je to naprosto jasné.

o tom, že Gabriel není v základní sestavě a zda je to kvůli přestupovým spekulacím…

Vůbec ne, je to o zápasech, které jsme hráli. O tom, jak jsme chtěli bránit a útočit a o tom, co si myslím, že je nejlepší. Hrál v obou zápasech a pomohl nám vyhrát oba dva z různých důvodů. Dnes byl opravdu dobrý, když přišel na hřiště, tak ve vápně naprosto dominoval. Bude hrát ještě spoustu zápasů. Taková jsou někdy rozhodnutí.

o pravidlu zdržování hry…

Já s tím problém nemám. Je to rozhodnutí rozhodčího, jsou v tom konzistentní a také mi to vysvětlili. Jediné, co požadujeme, je důslednost. Pokud tomu tak nebude, musíme hrát se stopkami, abychom pochopili, co je a co není zdržování.

o výkonu Declana Rice…

Myslím, že byl skvělý. Vévodil středu pole a dominoval ve hře. Měl na hru velký vliv, útočil i bránil. Dnes hrál na jiné pozici než minulý týden kvůli tomu, co jsme dnes od Palace očekávali a co jsme dnes potřebovali. Myslím, že byl opravdu dobrý.

o tom, zda je VAR konzistentní v hodnocení červených karet…

Co já vím. Rozhodnutí padlo, teď už ho nezměníme. Přizpůsobili jsme se tomu. Bohužel to samozřejmě udělalo zápas mnohem těžší a normálně když hrajete v této lize 30 minut venku v oslabení, body ztratíte. Přežít to tak, jak jsme to přežili my, to se obvykle nestává, ale jsme moc rádi, že jsme tuto překážku překonali.

o tom, zda Martin Odegaard nově zahrává pokutové kopy…

Nemám tušení, je to o domluvě hráčů. Pokud se cítil, že je to správná věc, tak jsem s tím v pohodě. Ta rozhodnutí musí dělat na hřišti. Byl jsem překvapený jako všichni ostatní, ale branku dal, což je důležité. Zápas jsme vyhráli.

o tom, co mohou velcí silní hráči přinést…

Když budete rozvíjet tým, je to něco, co tým musí mít, aby byl úspěšný, vyhrával a byl trvale nejlepší. To je něco o co se snažíme, to znamená, že jsou potřeba různé profily hráčů, a když musíme být hodně fyzičtí, jsme toho schopni.

o tom, zda jsme se přiblížili úrovni, které chce v této sezóně dosáhnout…

Ne, protože musíme dopravit míč do sítě častěji. Zvlášť s dominancí, kterou v zápasech máme. Ale je to ta nejtěžší věc ve fotbale. Pokud to neuděláte, musíte udělat tu druhou část, být extrémně pevní. Byli jsme minulý týden a dnes jsme s množstvím šancí, kterým jsme čelili, byli znovu. Pojďme hrát stále lépe a vyvíjet se.

/arsenal.com/