Mladý Švéd podepsal s Arsenalem

 

Podle informací serveru Young Guns získal Arsenal mladého záložníka IFK Norrkoping, Kristoffera Olssona. 15ti letý mladík se přesune do Londýna již v létě.

Poprvé se Olsson objevil v Londýně na testech již na podzim minulého roku. Doprovázel ho jeho krajen Robert Mirosavic. Oba mladíci odehráli zápas za zavřenými dveřmi s Charltonem, kdy kanonýři vyhráli 6-0 a Olsson vstřelil branku.

Podruhé se v Londýně objevil v lednu a opět velmi zaujal Liama Bradyho a celý trenérský štáb akademie.

Hovořilo se o tom, že mladí hráči budou nominováni do týmu U-16 Arsenalu na květnový turnaj Ferrolli Cup. Nestalo se tak ale a zdálo se, že zájem Arsenalu ochladl. O hráče se dokonce začal zajímat Juventus, ale nakonec Olsson podepsal s Arsenalem.

Mladý švédský reprezentant do 16 let bude stát londýnský klub okolo 100 tisíc liber. Ředitel IFK Tony Martinsson potvrdil, že je to nejvyšší kvóta v historii klubu (zřejmě za mladého hráče, pozn.P.).

Olsson je v pořadí už čtvrtou posilou juniorky Arsenalu v posledních měsících. V létě se ke klubu připojí i dva Němci – Serge Gnabry (VfB Stuttgart) a Leander Siemann (Hertha Berlin) a dále španělský talent do zálohy  Jon Toral (Barcelona).

 

/Young Guns/