Nelson: Moje rodina v tom byla vždycky se mnou

Neděle 8. dubna byl obyčejný zápasový den pro většinu hráčů Premier League, ale ne pro Reisse Nelsona. Léta usilovné dřiny se vyplatila.

Anglický reprezentant do 20 let si odbyl svůj debut za první tým v zápase proti Southamptonu. Jak sám říká, je to zásluha hlavně jeho rodiny, která mu pomohla se dostat na tuto úroveň.

Když jsem byl malý, míval jsem na zdi spoustu dresů Thierryho Henryho. Moje matka musela tvrdě pracovat každý den, aby mi je mohla pořídit, takže vždycky, když jsem nějaký dostal, nosil jsem ho úplně všude. Nosil jsem ho do školy, do kostela, na rodinné oslavy. Byly to pro mě druhé Vánoce… A teď, když vidím své jméno na dresu v šatně, cítím obrovský pocit zadostiučinění.”

„Dal jsem pár svých dresů své matce za to, co všechno pro mě udělala. Obdaroval jsem jím vlastně každého člena své rodiny.“ (směje se)

„Největší zásluhu na tom všem ovšem nese můj bratr. Když je vám 18 let, tak chcete trávit čas s přáteli, bavit se, užívat si života… Ale můj bratr to měl jinak. Každý den mě vozil na trénink, na každém zápase byl se mnou, vstával se mnou brzy ráno a chodil se mnou často i běhat. Staral se o to, aby se ze mě stal člověk, co za něco stojí.”

„Můj debut mi ukázal spostu věcí. Veškerá dřina se mi vrátila. Každou minutou na hřišti se ze mě víc a víc stával muž. Neznám moc lidí v mém věku, kteří se musejí starat o své rodiny a ještě k tomu si jdou za svým a plní si sny.”

„Můj bratr má už svoje děti a já se mu snažím se vším pomáhat. Snažím se být jeho dětem přesně tím, čím se snažil být on mně.”

/Arsenal.com/