Mourinho: Wenger zabíjí anglický fotbal

 Vyhozený manažer Chelsea Jose Mourinho dal po delší dobé opět o sobě vědet, když napadl přestupovou politiku Arséne Wengera.

Portugalec si myslí, že Boss zabíjí anglický fotbal.

" Narozdíl od Arsenal, my v Chelsea jsme se snažili budovat uspěšný tým kolem anglických fotbalistů. Mělo to kladný ohlas v šatně i v tisku. Chtěli jsme vytvořit pozitivní obraz klubu."

" Museli jsme hledat hráče, kteří by zapadli do profilu týmu, ale nechtěli jsme riskovat, že se klub zaplní spoustou cizinců, což by mohlo vyvolat problémy nejen v šatně, ale i v tisku, který je citlivý na využití anglických hráčů. Lidé často neodpustí klubum, které vyhraji titul s kompletním týmem zahraničních hráčů."

Mourinho je nepříčetný pokud mu někdo tvrdí, že Chelsea získala všechny poháry pouze díky milionům Romana Abramoviče.

" Lidé si opravdu myslí, že pouze Chelsea utrácela miliony ?"

" Arsenal rovněž hodně utrácel, když přebudovával tým. Koupil tehdy Thierry Henryho, Marca Overmarse, Dennise Bergkampa, Patricka Vieiru, Emmanuele Petita a spousty dalších. "

" Copak oni přišli zadarmo ? Samozřejmě, že ne. S těmito hráči vyhrát Wenger titul a získal čas, protože to je manažer s podivuhodnou schopnosti získat si úctu lidí."

" Ale v budování úspěchu začal na stejném místě jako Chelsea. Až později začal Wenger prosazovat svoji přestupovou politiku založenou na výchově mladých hráčů."

/ setanta.sport/